“הזמן שלנו לסיים את המהפכה”: סנדרס יתמודד שוב על המועמדות הדמוקרטית

הסנטור היהודי אמריקאי ברני סנדרס הכריז שיתמודד, שוב, על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות בבחירות 2020. על פי הודעתו, סנדרס ינסה לגייס מיליון פעילי שטח בכל מדינה בארה"ב, במטרה לזכות במועמדות המפלגה למירוץ. "יחד, אני ואתם והקמפיין שלנו ב-2016 התחלנו מהפכה פוליטית" הוא אמר בסרטון שהפיץ לפעילים"’ עכשיו הזמן שלנו לסיים את המהפכה וליישם את החזון שנלחמנו עליו". הפריימריז הדמוקרטיים יחלו בעוד כשנה.

בסרטון מכריז סנדרס שיאבק על מספר נושאים כלכליים חברתיים, כמו העלאת שכר המינימום ל-15 דולר בשעה, מימון ממשלתי של החינוך העל תיכוני, ביטוח בריאות ממלכתי ומימון ציבורי של פרויקט תשתיות שיפחית דרסטית את רמת פליטות הפחמן של ארה"ב בשם "גרין ניו דיל".

"לפני שלוש שנים, כשהצגנו את התכנית שלנו אמרו לנו שהרעיונות שלנו ‘רדיקליים’ ו’קיצוניים’" אומר סנדרס, "עברו שלוש שנים, וכתוצאה מהתמיכה של מיליוני אמריקאים שעמדו ונלחמו על זכויותיהם, ההצעות האלו מקבלות תמיכה בקרב רוב הציבור האמריקאי".

סנדרס מצטרף למירוץ צפוף במפלגה הדמוקרטית. מספר דמויות בולטות במפלגה כבר הודיעו על מועמדותם, ביניהם הסנטורית אליזבת’ וורן. סנדרס זכה ב-13 מיליון קולות בפריימריז בשנת 2015 שבו התמודד מול הילרי קלינטון, והוא צפוי להיות אחד המועמדים המובילים גם בפריימריז הקרובים.

"כולנו יודעים שבארה"ב, כוחות עסקיים רבי עוצמה מפעילים כוח אדיר על מקבלי ההחלטות. אני מדבר על וול סטריט, חברות הביטוח, חברות הפארמה, חברות התעשייה הצבאית ועוד" הוא אמר בסרטון. "הקמפיין שלנו עוסק במאבק בגזענות, סקסיזם, הומופוביה וכל סוגי האפליה. הקמפיין שלנו ישאף לקדם ערכים דמוקרטיים, וליצור את החברה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website