החובה להציג בדיקת קורונה שלילית לכל החוזרים לישראל נכנסה היום (שבת) לתוקף

חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית לכל מי שעולה על טיסה לישראל נכנסה לתוקף החל מהלילה (בין שישי לשבת) בחצות. לראשונה מפרוץ הקורונה, כל אדם המבקש לעלות על טיסה לישראל, גם אזרח ישראלי, יידרש להציג לחברת התעופה אישור על בדיקת PCR שלילית לקורונה שביצע במהלך 72 שעות לפני מועד ההמראה, או לחילופין אישור מתחסן או מחלים שניתן על ידי משרד הבריאות.

ההסדר יחול על כל נוסע נכנס ששהה מחוץ לישראל למעלה מ-72 שעות, למעט אישורים חריגים שיינתנו באופן פרטני. אנשי צוות אוויר שמגיעים לישראל לתקופה של פחות מ-72 שעות יהיו פטורים מהצגת הבדיקה.

במשרד הבריאות הדגישו כי חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית אינה פוטרת מכניסה לבידוד למשך שבועיים שאליו נדרשים כל החוזרים מחו"ל, מלבד מי שהתחסן לקורונה וחלפו שבעה ימים ממועד החיסון שלו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הממשלה החליטה השבוע על חובת הבדיקה, בעקבות הופעת וריאנטים שונים לנגיף הקורונה שהגיעו ממדינות שונות בעולם – החל מהוריאנט הבריטי, הוריאנט הדרום אפריקאי והוריאנט הברזילאי. הווריאנטים האלו התגלו כמדבקים יותר מהזן שהיה נפוץ בישראל, והעלו חשש כי הם עמידים יותר לחיסון לקורונה. מחקר שערכה חברת פייזר וגובה במחקרים נוספים העלה כי הוריאנט הבריטי עמיד לחיסוני הקורונה.

ההחלטה מגיעה לאחר החלטה על חובת בידוד במלוניות לחוזרים ממדינות מסוימות, בתחילה מבריטניה, אוסטרליה, דנמרק ודרום אפריקה, לאחר מכן מדרום אפריקה, וכעת לשבים מדובאי ומברזיל.

גם בטרם הופעת המוטציות, הפעלת נתב"ג בתקופת הקורונה זכתה לביקורת רבה, מאחר שלאורך תקופה ארוכה הנוסעים ששבים לישראל לא עברו בדיקות גם בכניסתם לארץ, ולפי משרד הבריאות, החובה להיכנס לשבועיים בידוד שחלה על החוזרים מחו"ל לא נאכפה בצורה אפקטיבית.

ברביעי השבוע עדכן משרד הבריאות על 10 מקרים נוספים עם הווריאנט הדרום אפריקאי בחוזרים מדרום אפריקה או דובאי ובמגעיהם. בסך הכל מדובר על 22 מאומתים עם הזן הזה ב-9 שרשראות הדבקה.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website