החל מהיום (א’): חובה לחבוש מסכה בכל יציאה למרחב הציבורי

בהתאם להנחיית משרד הבריאות החל מהבוקר (ראשון) חלה חובה לחבוש מסכה בכל יציאה למרחב הציבורי. על פי הצו בנושא, עליו חתם מנכ"ל משרד הבריאות, כל אדם השוהה במקום שאינו מקום מגוריו מחויב בכיסוי הפה והאף באמצעות מסכה המיועדת לכך, או מסיכה ביתית, בהתאם להנחיות. לפי המשרד, "מסכת פה-אף מקטינה מאוד את הסיכון להידבק ולהדביק. היא מונעת פליטת נתז טיפתי ומונעת מנתז טיפתי להגיע לפה ולאף."

החובה לא תחול על ילדים מתחת לגיל 6, מי שמחמת מגבלה מתקשה באופן משמעותי עם חבישת מסכה, במהלך נסיעה ברכב לבד או עם אנשים הגרים יחד, מי שמשתתף בשידור בכלי תקשורת ושני עובדים היושבים בחדר בקביעות ובלבד שנשמר ביניהם מרחק של 2 מטרים.

משרד הבריאות קורא לציבור  להמשיך להישאר בבתים, ומזכיר כי יציאה מותרת במקרים הבאים: יציאה לעבודה למי שרשאי לכך לפי החוק; הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד; סיוע לאדם הנדרש לכך עקב מצב רפואי או מצוקה; העברת ילדים בין הורים גרושים; יציאה מהבית לטווח של עד 100 מטרים; יש להימנע מהתקהלויות; יש להפקיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם; יש להקפיד על כללי ההיגיינה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

תנועת הרכבות תישאר מושבתת, בדומה למצב ששרר טרם חג הפסח. שירותי המוניות ממשיכים כרגיל, אך מותרת הסעת נוסע אחד בלבד, או מלווה נוסף לצורך רפואי. זאת, כשהנוסעים יושבים במושב האחורי וחלונות הרכב פתוחים. בנוסף לכך, מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website