הטיסה השישית מאתיופיה נחתה הבוקר (ו’) בישראל, רבים עוד ממתינים לעלייה

162 עולות ועולים מגונדר שבאתיופיה, בהם 11 תינוקות ו-43 ילדים, עלו הבוקר (שישי) לישראל במסגרת מבצע ‘צור ישראל’. זוהי הטיסה השישית שמביאה איתה עולים מאתיופיה לישראל.

העולים מצטרפים למאות שעלו מאז תחילת ינואר. 316 עולים הגיעו במטוס הראשון מגונדר, 120 במטוס השני, 219 שהגיעו במטוס השלישי, 284 במטוס הרביעי ו-162 עולות ועולים שהגיעו במטוס החמישי בשבוע שעבר. לפי החלטת הממשלה מחודש אוקטובר האחרון, המממשת באופן חלקי את החלטת הממשלה משנת 2015, עד סוף ינואר 2021 אמורה המדינה לאפשר את עלייתם של 2,000 מתוך כלל הממתינים במחנות בגונדר ואדיס אבבה.

‘צור ישראל’: מטוס שישי ובו עולים ועולות מאתיופיה נחת הבוקר בישראל (צילום: אלה שילוב, לע"מ)

"הידיעה שאת השבת הקרובה יעשו עשרות העולים החדשים על אדמת ארץ ישראל ממלאת אותי בתחושת גאווה וסיפוק", אמרה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה (כחול לבן). "היום מסתיים בעבורם מסע ארוך ומייסר של המתנה וצפייה לאיחוד עם בני משפחותיהם ואני שמחה להוביל את חזרתם והשבתם של בנים ובנות הביתה לישראל".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"על אף שאנו מאושרים מעלייתם של הממתינים וסיום סבל המשפחות הקרועות, אנו מודאגים מכך שבתקופת בחירות, ממשלת המעבר לא תקדם כנדרש את העלייה מאתיופיה, זאת כאשר הממתינים שם בסכנת חיים", אומר הבוקר אורי פרדניק, יו"ר המאבק להעלאת יהודי אתיופיה. "אנו מצפים מממשלת המעבר שתבין את דחיפות העניין ולא תמתין לתקופה שלאחר הבחירות. דרישתנו ברורה – יש לממש את החלטת הממשלה בעניין משנת 2015, ולקדם את עלייתם המידית של כמה שיותר מהממתינים באדיס אבבה ובגונדר".

‘צור ישראל’: מטוס שישי ובו עולים ועולות מאתיופיה נחת הבוקר בישראל (צילום: אלה שילוב, לע"מ)

העולות והעולים יעשו את השבועיים הקרובים בבידוד באכסניית א.נ.א בבית שאן ולאחר מכן יתפזרו למרכזי קליטה שונים ברחבי הארץ. חני ביטון, מנהלת מרכז הקליטה ‘צה"ל 9′ בצפת תיארה ל’דבר’ את ההכנות: "כל דירה מתאבזרת מחדש לקראת הגעת משפחה חדשה: מיטות מצעים, מקרר, גז, כלי מטבח, רדיאטור – כל מה שצריך כדי להתחיל לחיות. אנחנו מכינים את הדירה לכך שאם המשפחה רוצה להיות בבית שבוע ולא לצאת לסופר, זה יתאפשר".

"אנחנו מניחים להם שוקולד על הכרית, ושלט על הדלת גם בשפתם גם בעברית, כל מה שיעזור להם לחוש שהגיעו הביתה. תחשבו על זה, מגונדר, לשדה התעופה, לבידוד עד למרכז הקליטה – סוף סוף מגיעים לבית הקבע בשנתיים הקרובות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website