היסטוריה: גיא ניב הישראלי הראשון שסיים את הטור דה פראנס, פוצ’אגאר ניצח

רוכב האופניים גיא ניב מקבוצת ישראל סטארט אפ ניישן עשה הערב (ראשון) היסטוריה כרוכב הישראלי הראשון שמסיים את מרוץ האופניים היוקרתי והקשה בעולם. ניב (26) חצה את קו הסיום בשדרות השאנז אליזה בפריז, לאחר שלושה שבועות מפרכים, בהם עבר כ-3,500 קילומטרים ב-21 קטעים שונים. ניב סיים במקום ה-114 הכללי, הקבוצה הישראלית סיימה את הופעתה הראשונה בטור דב פראנס במקום ה-19 מתוך 22.

HISTORY made. A Israeli born team completes its first @LeTour. A Israeli ???????? rider is the first to ever cross the finish line in #ChampsElysees #TDF2020. Yalla ISN, Yalla @guyniv1. You made Israel and our fans all over the world – so proud. pic.twitter.com/ZFC1f8lSZl

— Israel Start-Up Nation / Israel Cycling Academy (@YallaIsraelSUN) September 20, 2020

הסלובני טדיי פוגאצ’אר בן ה-21 מקבוצת UAE ניצח את הטור לראשונה בחייו. פרט לחולצה הצהובה הוא סיים את הטור גם עם החולצה המנוקדת של מלך ההרים והחולצה הלבנה של הרוכב הצעיר המצטיין. פוגצ’אר הוא הרוכב הכי צעיר שזוכה בטור מאז הנרי קורנה ב-1904, והוא ניצח לא פחות משלושה קטעים בשלושת השבועות הללו, בהם סיפק תצוגת רכיבה פנטסטית.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

What a stunning finish to an incredible #TDF2020.

???? @TamauPogi wins the overall title
???? @Sammmy_Be takes the points classification

— Eurosport UK (@Eurosport_UK) September 20, 2020

כזכור, הקבוצה הישראלית אותה הקים המיליארדר היהודי-קנדי סילבן אדאמס, החתימה לאחרונה את הרוכב הטוב בעולם כריס פרום, שיתחרה עם הקבוצה החל מ-2021. פרום זכה בטור דה פראנס ארבע פעמים בעבר, ב-2013, 2015, 2016 ו-2017.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך את הרוכב הישראלי: "גיא ניב הוא הרוכב הישראלי הראשון שמסיים את מירוץ הטור דה פראנס וזו גאווה גדולה לישראל. הוא עשה זאת יחד עם קבוצת סטארט-אפ ניישן בראשות סילבן אדמס, שמצליחה בכל פעם להביא את רוכביה להישגים חדשים. גיא ניב הוא סמל של מצוינות. גיא, כולנו גאים בך ומחכים לחגוג איתך כאן בארץ, כל הכבוד!"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website