הישג לעובדות ענף הסיעוד: בוטלה חובת דיווח השעות הטלפונית

הישג לעובדות ענף הסיעוד: אין חובת דיווח שעות טלפונית. על-פי ההסכם המערכת תהפוך להיות וולנטרית. העובדות, שמאוגדות בהסתדרות, נאבקו לבטל את חובת הדיווח במשך כמעט שנתיים, מיולי 2018, אז הכניס הביטוח הלאומי את התקנה המחייבת עובדת להתקשר כשהיא מגיעה ויוצאת מבית הקשיש בכדי לפקח על שעות העבודה.

איגוד נותני השירותים התנגד גם לתקנה, והגיש עתירה לבתי המשפט, שם הצדדים הופנו לגישור עם הביטוח הלאומי, בו הוסכם כי בנוסף לאי-חובת הדיווח הטלפוני, יוקם צוות משותף שיסכים על מערכת בקרה שמותאמת יותר לאופן העבודה של המטפלות.

הפגנת המטפלות הסיעודיות. 5 באוגוסט 2019

על-פי התקנה שנכנסה לתוקף כאמור לפני שנתיים, המטפלות היו צריכות להתקשר למערכת טלפונית ולדווח על כניסה ויציאה מבית המטופל, דיווח לפיו יחושבו שעות עבודתן. המטפלות טענו שמדובר באופן חישוב מוטעה שיפגע בהן בשל העובדה שעבודתן דורשת לצאת במהלך היום מבית המטופל לקופת החולים, לקניות ועוד.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בכדי לנצל את זמנה באופן המיטבי ביותר, עשוי להתרחש מצב בו המטפלת תעבור דרך בית המרקחת לקנות תרופות או מצרכים למטופל בדרך לעבודה. ובאופן הזה גם היא וגם המטופל יפסידו שעות סיעוד.

דורון רז, יו"ר איגוד נותני השירותים, אמר: "אני מקווה שנצליח ביחד ליצור מערכת בקרת נוכחות שתהיה מתאימה למאה ה-21, תשרת את הצורך הברור לפקח על השעות ותשרת את נותני השירותים ביכולת לשפר את השירות שלהם לקשישים על-ידי מעקב אונליין, מערכת ידידותית למשתמש שתענה לאפיונים המיוחדים של עבודת המטפלת, שיכולה להתחיל בסופר ויכולה להסתיים אצל הבן של המטופל. בזכות מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, שהבין את הצרכים השונים, הצלחנו להגיע להסכמה ולא להכרעת בית משפט".

חברת הכנסת טלי פלוסקוב (הליכוד) שליוותה את עובדות הסיעוד במאבקן מסרה: "בשורה משמחת לסבים והסבתות שלנו ובמיוחד לצוות עובדי הסיעוד! בבית המשפט התקבלה החלטה סופית על מערכת דיווח טלפוני לעובדי ענף הסיעוד. זה הישג משותף שלנו! וזה המקום להודות לשותפים האמיתיים של המאבק – איגוד חברות הסיעוד ולעומד בראשו, מר דורון רז. אמשיך להילחם על הזכויות של המטפלים והמטפלות. תנאי העסקתם משפיעים באופן ישיר על היקרים לנו מכל".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website