הישראלי גיא נתיב זכה עם Skin בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר

טקס פרסי האוסקר ה-91 התקיים הלילה (שני) באלם דולבי בהוליווד והתאפיין במספר שיא של זכיות לנשים ושחורים בשלל הקטגוריות. בין היתר זכה הסרט "הספר הירוק" בפרס הסרט הטוב ביותר, שחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו של מהרשלה עלי ופרס על התסריט המקורי; רמי מאלק זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו כפרדי מרקורי בסרט "בוהמיה רפסודית" שזכה גם בפרסים על עריכת סאונד והפקת סאונד; אלפונסו קוארון זכה בפרס הבמאי הטוב ביותר על "רומא" שזכה גם בפרס הסרט הזר הטוב ביותר ובפרס על צילום; "הפנתר השחור", שהיה מועמד ל-4 אוסקרים זכה בשלושה מתוכם כולל פס הקול, עיצוב תלבושות ועיצוב הפקה.

רגע של נחת ישראלית הגיע עם זכייתו של הבמאי הישראלי גיא נתיב בפרס על הסרט הקצר הטוב ביותר עם סרטו Skin אותו הפיק יחד עם זוגתו, השחקנית ג’יימי ריי ניומן. הסרט עוסק במפגש אלים בין שחורים ולבנים בארה"ב והאופן בו הוא משתקף בעיני שני ילדים העדים לו.

בנאום הזכייה פתח נתיב במילים "לילה טוב ישראל" וסיפר על משפחתו ניצולת השואה. עוד הוסיף ואמר כי עבר לארה"ב לכאן לפני חמש שנים מישראל. "סבי וסבתי הם ניצולי שואה. את הגזענות שהם חוו בשואה אנחנו רואים בכל מקום גם באמריקה. הסרט הזה הוא על חינוך ועל הרצון ללמד את ילדייך כיצד להתנהג בצורה טובה יותר", אמר.

עוד זכו כותבי הסרט "שחור על לבן" בפרס התסריט המעובד הטוב ביותר, זכייה ראשונה לבמאי ספייק לי; ליידי גאגא זכתה בפרס השיר הטוב ביותר בפסקול על Shallow בסרט "כוכב נולד"; אוליביה קולמן בפרס השחקנית הטובה ביותר על "המועדפת"; רג’ינה קינג בפרס שחקנית המשנה על תפקידה בסרט "אם רחוב ביל יכול היה לדבר"; הסרט "ספיידר-מן: מימד העכביש" זכה בצדק בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר; "האדם הראשון", העוסק בסיפר חייו של ניל ארמסטרונג, זכה בפרס על אפקטים ויזואליים ו"וייס", הסרט הביוגרפי-קומי על סגן נשיא ארה"ב, דיק צייני, זכה בפרס על עיצוב שיער ואיפור.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website