הכבאים חזרו לעיצומים: “שמחי רוצה להפוך את מערך הכבאות לשלטון עריצות”

ארגון הכבאים הודיע כי ישוב לנקוט צעדים ארגוניים על רקע צעדיה החד צדדיים של ההנהלה. זאת לאחר שלפני כשבועיים עצר את מאבקו על מנת להירתם למאמץ הביטחוני על רקע ההתחממות ברצועת עזה.

העיצומים כוללים ביטול הדרכות, אימונים, תרגילים ואבטחת אירועים; ביטול ימי קהילה; הפסקת הנפקת אישורים במדור בטיחות אש. בין היתר תעצר חתימת טופסי 4 לאכלוס דירות. עם זאת, בארגון מבהירים כי העיצומים לא יפגעו בפעילות המבצעית: "הכבאים ייצאו לכל קריאה להצלת חיים או רכוש".

הפגנת הכבאים בתל אביב, 6 באוגוסט 2018 (ניצן צבי כהן)

על פי טענת הארגון, הנציב דדי שימחי איננו מכבד את הסכם ההבנות שנחתם מולם בדצמבר האחרון, על פיו יכנסו הצדדים למו"מ לחידוש ההסכם הקיבוצי במערך ואף ייפגשו אצל מגשר – זאת לצד המשך הפגיעות החד צדדיות בתנאי העסקתם. "שימחי ממשיך במלחמתו בכבאים ובהון האנושי של כל המערך, מתוך תפיסת עולם מעוותת שתכליתה להפוך את מערך הכבאות לשלטון עריצות שמנוהל ע״י מערכת מקורבים בזבזנית ומעוותת" מסרו.

בנציבות הכבאות הגיבו לחידוש העיצומים ומסרו: "לצערנו, לאורך שנים יש עיצומים בכבאות שפוגעים בכשירות המבצעית, בהכנות להתמודדות עם לשריפות הקיץ ובמענה המציל חיים לאזרחי ישראל. ועד העובדים אינו מבין את תפקידו בארגון מבצעי, הררכי, פיקודי ואזרחי". עוד הוסיפו בנציבות כי הסיבות לעיצומים, אינן ברורות להם.

יש להדגיש כי לאורך שנה החולפת פנתה הנציבות מספר פעמים לבתי הדין לעבודה בבקשות להוצאת צווי מניעה כנגד עיצומי הכבאים, אך בתי הדין אישרו את העיצומים פעם אחר פעם כשהם מדגישים כי מצב יחסי העבודה בארגון בכי רע, וכי העיצומים מידתיים, אינם מסכנים חיי אדם, וננקטים כמוצא אחרון.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website