הכנסת תדון ותצביע על הסכם השלום עם האמירויות

הסכם השלום עם האמירויות יובא היום (חמישי) לאישור הכנסת. הדיון יתקיים במליאה החל מהשעה 11:00, כשנכון לשעה זו נרשמו לדיון קרוב ל-100 דוברים. ההסכם אושר בממשלה והונח על שולחן הכנסת מוקדם יותר השבוע.

בפתח הדיון וההצבעה על אישור הסכמי אברהם לשלום: חוזה שלום, יחסים דיפלומטיים ונורמליזציה מלאה בין מדינת ישראל לבין איחוד האמירויות הערביות, יישא דברים יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין, אחריו יציג את ההסכם ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו, ואחריו יישא דברים ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד.

לכל דובר יוקצו 4 דקות, כשבאופן חריג, על פי החלטת ועדת הכנסת, בדיון יוכלו להשתתף גם שרים וסגני שרים שאינם חברי כנסת. בתום הדיון צפויה הצבעה על אישור ההסכם.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חוזה השלום נחתם ב-15 בספטמבר בוושינגטון, ומכונה הסכמי אברהם. במכתב לחברי הממשלה כתב מזכיר הממשלה כי החוזה מסדיר מתווה להקמת שגרירויות וחילופי שגרירים ומונה תחומים נוספים של שיתופי פעולה בתחומים שונים, בהם בריאות, מדע, החלל החיצון, תיירות, הסדרים ימיים ועוד. בנוסף קובע ההסכם התחייבות למנוע כל פעילות טרור או פעילות עוינות בין המדינות, וכל תמיכה בהם משטח המדינות.

ההסכם עצמו כולל התייחסות מצומצמת לסוגיה הפלסטינית, בו המדינות מתחייבות "להגשמה של פתרון על בסיס משא ומתן לסכסוך הישראלי-פלסטיני העונה על הצרכים והשאיפות הלגיטימיים של שני העמים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website