הלמ”ס: ירידה של עד 65% במכירת דירות חדשות באפריל

ירידה חדה במכירת דירות חדשות בזמן משבר הקורונה, כך עולה מדו"ח מיוחד שפרסמה היום (שלישי) הלמ"ס. על פי הנתונים, בחודש אפריל נרשמה ירידה של 65%-55% ביחס לממוצע בחודשים הקודמים. נתוני רשות המיסים, המופיעים אף הם סדו"ח ומחושבים באופן שונה, מצביעים על ירידה של של 80% במספר העסקאות ביחס לממוצע לפני משבר הקורונה.

על פי נתוני הלמ"ס, בחודשים פברואר-אפריל חלה ירידה חדה בהתעניינות הישראלים בדירות חדשות. בתקופה זו ירד מספר הדירות החדשות המבוקשות ב-43.1%, ונמכרו כ-5,280 דירות חדשות, ירידה של 48.4% לעומת שלושת החודשים שלפני. מספר הדירות החדשות שלא למכירה, שהחלו להיבנות בין פברואר לאפריל, עמד על כ-3,040, ירידה של 30.9%.

מבין הערים שבהן נמכרו מעל ל-150 דירות, הירידה החדה ביותר נרשמה ברמת גן – 64.2% במכירת הדירות לעומת שלושת החודשים הקודמים. לעומת זאת, בקריית גת דווקא עלה מספר הדירות שנמכרו ב-20.5%, ובראשון לציון ב-4.1%.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

סך הכל נמכרו 63.4% מתוך הכמות המבוקשת של הדירות בפברואר-אפריל. במחוז תל אביב נמכרו 82.1% מתוך הדירות המבוקשות- השיעור הגבוה ביותר מבין כל המחוזות.  במחוז הצפון נרשם השיעור הנמוך ביותר של מכירת הדירות המבוקשות- 29.3%. במחוז הדרום הביקוש לדירות חדשות היה הגבוה ביותר מבין כל המחוזות, ועמד על 22.7% מכלל הביקוש.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website