המו”מ על מועד סיום הלימודים בעל-יסודיים התפוצץ, ההכרעה עוברת לבית הדין לעבודה

המו"מ בין ארגון המורים למשרדי האוצר והחינוך על מועד סיום הלימודים בכיתות ז’ עד י’ הסתיים בלא הסכמה – כך הודיע יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז. המשמעות – ההכרעה בנושא מועד סיום השנה תחזור אל שופטי בית הדין הארצי לעבודה, בעתירה בה ביקש משרד החינוך להוציא צווי מניעה שיכריחו את המורים לעבוד.

"לצערי לא הגענו להסכמות", אמר ארז, "משרד האוצר דחה את כל הצעות הפשרה שאנחנו הצענו. ולכן מה שנותר שבית הדין הארצי לעבודה יקבל החלטה. אנחנו מקווים שהם ידחו את עתירת משרד האוצר, החינוך והשלטון המקומי​".

היום (שישי) הוא היום האחרון לשנת הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים לפי לוח השנה של משרד החינוך. בתחילת השבוע הודיע שר החינוך יואב גלנט על הארכת הלימודים בכיתות ז’ עד י’ בתשעה ימים נוספים, ללא הסכמת ארגון המורים העל יסודיים למהלך. בארגון הודיעו שלא ילמדו ימים נוספים. אתמול (חמישי) פנה משרד החינוך לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה שיחייבו את המורים לעבוד תשעה ימים נוספים. לאחר דיון שהתנהל אתמול התכנסו הצדדים לפגישת מו"מ לילית לבקשת השופטת לאה גליקסמן כוכבי, שהמשיכה לפגישה נוספת היום (שישי). בית הדין הקציב לצדדים להגיע להסכמה עד השעה 16:00.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה, תעבור ההכרעה לשופטי בית הדין. המשמעות, ככל הנראה, היא שרק במוצאי שבת יידעו עשרות אלפי מורים ותלמידים האם שנת הלימודים אכן הסתיימה היום, או שביום ראשון עליהם להגיע לבתי הספר.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website