המחאה נמשכת בבלפור ובגשרים ברחבי הארץ, ללא חלוקה לקפסולות

ההפגנות בבלפור ממשיכות הערב (מוצ"ש), זה השבוע ה-14 ברציפות. המוחים יוצאים כנגד מה שהם מגדירים פגיעה בדמוקרטיה הישראלית, וכנגד הטיפול הבלתי מספק של הממשלה במשבר הכלכלי שיצרה הקורונה.

המחאה מתקיימת מול מעונו של ראש הממשלה בירושלים, מול ביתו הפרטי בקיסריה, ובצמתים וגשרים ברחבי הארץ.

המתווה שפרסמה הממשלה להפגנות בתקופת הסגר קובע חלוקת המפגינים ל’קפסולות’ של 20 איש, אך מתווה זה טרם אושר בכנסת ועל כן המארגנים אינם מתכוונים לפעול על פיו. על פי הדיווחים המשטרה מורה למשתתפים בהפגנה בירושלים  להתחלק לקפסולות בהתאם למתווה, אך מדוברות המשטרה נמסר כי לא תהיה אכיפה של החלוקה לקפסולות.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לא כל ארגוני המחאה יגיעו הערב לבלפור. תנועת ‘הדגלים השחורים’ הודיעה לפני החג כי בשל הסולידריות החברתית עם אלו המצויים בסגר, לא תשתתף במחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

שאר התנועות, בהן ‘קריים מינסטר’, התנועה לאיכות השלטון, החזית הוורודה, הבלעבתים ועוד, צפויים להגיע למוקד ההפגנה המרכזי ברחוב בלפור בעיר.

בהעדר תחבורה ציבורית, אל המחאה בבלפור צפויים המפגינים להגיע בשיירות של רכבים פרטיים ואוטובוסים מאורגנים מכל רחבי הארץ.

מתנועת הדגלים השחורים נמסר: ״מדינת ישראל נמצאת בסגר שיש לו סיבה אחת: נאשם בפלילים שעסוק מבוקר עד ערב במשפטו הקרב. המחדלים של הממשלה הזאת עומדים בשורה אחת  עם מחדלי מלחמת יום הכיפורים. משבר הקורונה לא יסתיים עד שאת מדינת ישראל ינהיג אדם הזוכה לאמון הציבור".

ביום שישי, ערב ראש השנה, הפגינה חבורת צעירים הקשורים למחאה בחוף הים בתל אביב, כנגד הסגר הפוליטי להגדרתם. התמונות של צעירים חוגגים על חוף הים, בזמן שמרבית הישראלים נמצאים בסגר, עוררה זעמם של רבים. בתגובה נכתב בדף הפייסבוק של ‘החזית הורודה’ כי "למעלה מחצי שנה של כשלונות רצופים בניהול המשבר, תוך הפקרת חיי אזרחים, והנה מסתבר שהאשמים הם כמה חמודים בספידו ושלט נגד השחיתות".

מפגינים בגשר חנה (צילום: הדגלים השחורים)

בהודעת המשטרה נמסר כי משטרת ישראל פועלת לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי, ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי או לפגוע בקיומן התקין.

הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג’ורג’ וקרן היסוד בירושלים נחסמו לתנועה. כמו כן צפויים להיחסם רחובות סמוכים.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website