המחוזי הכריע לשחרר את גנור ממעצר – אך המדינה ערערה והשחרור עוכב

בית המשפט המחוזי  בלוד הכריע היום (חמישי) לבטל את הארכת מעצרו של מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, שחזר בו אתמול בחלקים מעדותו. עם זאת, שחרורו בפועל התעכב לעת עתה, וזאת בשל ערעור המדינה על ההחלטה. הבוקר הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת לחזור בה מהסכם עד המדינה שנחתם עם גנור.

המשטרה מייחסת לגנור עבירה של שיבוש הליכי משפט ובית המשפט המחוזי בראשון לציון אישר לה אתמול להאריך את מעצרו בחמישה ימים, זאת לאחר שביום שלישי ביקש גנור להיחקר מחדש במשרדי להב 433, שם מסר לחוקרים גרסה שונה מזו אותה מסר בעבר. כעת תאלץ המשטרה להחליט האם לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו.

"תיק 3000" עוסק בחשדות לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות, שבוצעו במסגרת רשת של מערכות יחסים שכללה עובדי ציבור, גורמים עסקיים ונושאי משרה בכירים, אשר התנהלו על פי החשד בין השנים 2017-2009, במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים ברכש צוללות וכלי שיט עבור מדינת ישראל מאת התאגיד הגרמני "טיסנקרופ", וזאת לצד קידום אינטרסים עסקיים נוספים.

בנובמבר האחרון המשטרה סיימה את חקירת הפרשה, והעבירה לפרקליטות את הפרשה, יחד עם עמדתה כי נמצאה תשתית ראייתית לקיום עבירות על ידי שישה חשודים מרכזיים: אבריאל בר יוסף, שי ברוש, אליעזר מרום, דוד שומרון, אליעזר זנדברג, ודוד שרן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website