הממשלה אישרה הגבלות נוספות: חל איסור על יציאה מהבית לצורך טיסה, למעט חריגים

בהמשך להוראות שאושרו להידוק הסגר הכללי, החל מהיום (שישי) בשעה 14:00 ועד אחרי חג סוכות, אישרה הממשלה במשאל טלפוני שורה של הגבלות נוספות. בין היתר נאסרה היציאה ממקום המגורים לצורך טיסה, למעט מקרים חריגים. עם זאת, התיקון לחוק שאמור לאפשר את הגבלת ההפגנות במרחק של יותר מאלף מטר ממקום המגורים עדיין לא אושר.

בנוסף, אישרה הממשלה הקצאת 500 חיילים נוספים לתגבור משטרת ישראל לצורך אכיפת הוראות הסגר. אחרי האישור, יעמוד מספר החיילים שיתגברו את המשטרה על 1,500. על פי המנגנון שנקבע בהחלטת הממשלה, ניתן יהיה להגדיל את מספר החיילים ב-500 נוספים בהסכמת שר הביטחון והשר לביטחון הפנים.​

התקנות החדשות שאושרו

א. היציאה המותרת ממקום המגורים לפעולה או למטרה שהותרה, כמו קנייה במרכולים או מוצרי פארם, תהיה רק בתחום היישוב בו מתגורר האדם. מהוראה זו הוחרגו פעולות או מטרות שלא ניתן לבצע ללא יציאה מיישוב המגורים, כמו עובד חיוני היוצא למקום עבודתו המצוי מחוץ לעיר, או אדם היוצא לסייע לאדם בעל קושי המתגורר ביישוב אחר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ב. לא תותר יציאה ממקום המגורים לטיסה, למעט אחת מהסיבות הבאות בלבד:

  • לפעולה או למטרה המותרת לפי התקנות (כגון לצורך רפואי)
  • אם הכרטיסים נרכשו עד היום, ה-25 בספטמבר 2020, לכל צורך
  • ייקבע מנגנון של אישורים חריגים על ידי מנכ"ל משרד התחבורה, לגבי טיסה של אדם שאינה לאחד הצרכים המותרים, ולמי שרכש כרטיס אחרי התאריך שנקבע

ג. תבוטל אפשרות היציאה לצורך טיפול "רפואה משלימה", ותיאסר האפשרות לפתוח מקום ציבורי ועסקי למתן טיפולי רפואה משלימה לציבור.

מאיסור זה הוחרגו טיפול רפואיים משמותרים על פי החוק, כולל טיפול על ידי כל מטפלי מקצועות הבריאות: פסיכולוג, מרפא בעיסוק, פיזיותרפיסט, קלינאי תקשורת, תזונאי-דיאטן, קרימינולוג קליני, פודיאטר, פודיאטר מנתח וכירופרקט.

ד. הפעלת מקום לאימון של ספורטאי תתאפשר רק עבור ספורטאי בין לאומי, ולא עבור כל ספורטאי תחרותי.

ה. תותר יציאה לברית או הלוויה – רק של בן משפחה קרוב: סבא, סבתא, הורה, בן זוג או הורה של בן זוג, אח או אחות וילדיהם, דוד ודודה.

ו. תותר יציאה של אדם עם מוגבלות, שמחמת מוגבלותו נדרשת יציאתו למרחב הציבורי גם למרחק העולה על 1,000 מטרים ממקום מגוריו, יחד עם מלווה אחד.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website