הממשלה אישרה: חתונות וטקסים עד 250 איש באולמות אירועים, מראשון הקרוב

הממשלה אישרה היום (שישי) במשאל טלפוני תיקון לתקנות שעת חירום שיאפשר חתונות ואירועים באולמות אירועים החל מראשון הקרוב. לפי ההחלטה, יותר לקיים חתונות או אירועים לציון טקס דתי, ובכלל זה בת ובר מצווה, ואירוע לציון הולדת בת או בן בתוך אולם אירועים ובהשתתפות של עד 250 אנשים, כאשר מספר המשתתפים באירועים לא יעלה על יחס של אדם לכל 2 מטרים רבועים. בחישוב המשתתפים לא נכללים עובדי האולם.

אולמות האירועים חזרו לפעילות לפני כשלושה שבועות, ב-15 במאי, עם היתר לקיים אירועים עד 50 איש בשטח הפתוח של גן האירועים. ההחלטה הנוכחית מגדילה את מספר המשתתפים, אך ורק ל"אירועים המציינים טקסים דתיים". אירועים אחרים יתקיימו בכללים שכבר נקבעו בעבר, לפיהם האירוע יתקיים בשטח פתוח במקום המקיים אירועים לציבור, ומספר המשתתפים לא יעלה על המותר בהתאם לאיסור התקהלות – 50 אנשים נכון להיום.

ההחלטה התקבלה למרות עלייה במספרי הנדבקים בקורונה בשבועיים האחרונים, שהובילה את הממשלה לדחות הקלות נוספות שתוכננו, כגון הפעלת הרכבת ומוסדות התרבות. עם זאת, בישיבת קבינט הקורונה בשני האחרון החליטו השרים כי הפעלת אולמות האירועים תישאר בתאריך המתוכנן.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפי התקנות, על מפעיל האולם לדרוש מיוזם האירוע להעמיד לרשותו רשימה טלפונית של הנוכחים באירוע, ולשמור רשימה זו למשך 20 ימים ממועד האירוע. בהתאם לקביעת רופא מחוזי או ראש השירות לבריאות הציבור כי אחד העובדים או המשתתפים ששהו באירוע נדבק בנגיף הקורונה, יהיו רשאים גורמים אלה לדרוש את רשימת המשתתפים לשם ביצוע חקירה אפדימיולוגית וקטיעת שרשרת ההדבקה.

לפי התקנות, הפרת החובה של מפעיל אולם בקיום כללי ההפעלה תהווה עבירה פלילית.

בנוסף החליטה הממשלה להאריך את תוקפן של התקנות לשעת חירום המגבילות את הפעילות במשק ובמרחב הציבורי למשך תשעה ימים נוספים, עד ליום ראשון ה-21 ביוני, שלושה חודשים מיום התקנתן במקור. במקביל הוכנה טיוטת חוק להארכת תוקפן של תקנות שעת החירום ב- 45 ימים נוספים.

במשרד הבריאות מבקשים להזכיר לציבור להקפיד על עטיית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. "במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל", נאמר בהודעת המשרד.

UNMUTE

Leave a Reply

Name *
Email *
Website