הממשלה אישרה: לא תהיה השבתה של מערכת החינוך, למעט במוקדי התחלואה

בתום דיון שהתקיים אחר הצהריים (שבת) בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו והשרים, הוחלט שלא לסגור את חטיבות הביניים ואת התיכונים, פרט למוקדי התפרצות נקודתיים כדוגמת הגימנסיה בירושלים ובתי ספר נוספים בעיר. נתניהו צפוי לשאת הערב הצהרה לתקשורת.

בדיון התקבלו עמדותיהם של שר האוצר ישראל כץ ושר החינוך יואב גלנט, שביקשו למנוע סגירה של כל מערכת החינוך ומוסדות התרבות ולבצע סגירה נקודתית. כמו כן, הוחלט להתרכז בבדיקות נרחבות, הסברה, אכיפה והרתעת עסקים שיפרו את ההנחיות. שר הביטחון בני גנץ הדגיש במהלך הדיון את הצורך להגדיל את מספר הבדיקות באופן יזום למוקדים בסיכון. כמו כן, גנץ העלה את הצורך בהגברת האכיפה נגד מוסדות ועסקים שלא עומדים בהנחיות.

שר החינוך יואב גלנט. (צילום: גילי יאירי/פלאש90)

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

משרד החינוך עדכן כי סיים לערוך ניטור מקיף אודות שיעור התחלואה הקיים בכלל מערכת החינוך. מהניטור שערך המשרד עולה, כי עד עתה בכלל המערכת יש 137 חולים מאומתים, עובדי הוראה ותלמידים. מתוך מספר כולל זה 103 הם עובדי הוראה ותלמידים חולים מבית הספר הגימנסיה בירושלים. נתון זה מחדד כי כ- 75% מהחולים במערכת הם מבית הספר עצמו, הגימנסיה בירושלים. לנוכח הניטור ותמונת המצב הברורה הוחלט, כי מערכת החינוך תמשיך לפעול כבשגרה, תוך התייחסות ממוקדת למוסדות חינוך בהם יימצאו שיעורי תחלואה גבוהים.

שי חג’ג’, יו"ר מרכז המועצות האזוריות, בירך על החלטת הממשלה לסגור נקודתית מקומות עם תחלואה. "יש לאפשר לקיים שגרת קורונה במקומות ללא התפרצות, ולצמצם פגיעה מיותרת במשק. הקורונה עדיין כאן ונצטרך לסגל דפוסי חיים חדשים עד למציאת חיסון ולהיעלמות הנגיף", אמר.

שי חג’ג’, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים (ללא קרדיט)

לדברי חג’ג’, "אנחנו מחויבים לאפשר חזרה בטוחה לשגרה, ולהגן על האוכלוסיות שבסיכון. על הציבור מוטלת החובה והאחריות להקפיד ולהישמע להנחיות. אי ציות יוביל למשבר חריף – ואפשר להימנע מכך. רק יחד נוכל לצמצם נזקים כלכליים למשק, ולצמצם את הפגיעה הכלכלית בכל משק בית". עוד אמר כי "שר החינוך יואב גלנט קשוב לשטח ואני מבקש להודות לו על השיח המשותף שהוא מקדם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website