הממשלה אישרה 50 מיליון שקלים לשיקום התיירות בטבריה

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) העברת 50 מיליון שקלים לעידוד התיירות בטבריה. ראש הממשלה נתניהו שיזם את התוכנית: "אני מקווה שבכך נצעיד את טבריה קדימה ונעודד בה גם את הכלכלה וגם את התיירות".

טבריה היא עיר התיירות הרביעית בישראל, ובה כ-4,300 חדרי מלון שאירחו ב-2019 כ-900,000 לינות של תיירים מחו"ל, ומספר דומה של לינות ישראלים. עם עצירת התיירות הנכנסת לישראל נסגרו בתי המלון בעיר ונפגע קשות ענף כלכלי המפרנס אלפי משפחות בעיר.

מלון חוף גיא בטבריה ריק מנופשים  (צילום באדיבות המלון)

במסגרת התוכנית יוקצו 20 מיליון שקלים להקמה של בתי מלון חדשים ולשיפוץ והרחבה של בתי מלון קיימים. 6 מיליון שקלים יוקצו לשיפור פני העיר בדגש על ניקיון וטיפוח אזור המלונות והטיילת. 15 מיליון שקלים לתקצוב יחידת תיירות עירונית שתקדם אירועי תרבות ותקדם מיתוג ושיווק של התיירות בעיר. 1.9 מליון שקלים יוקצו לסיוע נוסף לעסקים קטנים ובינוניים בעיר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

סעיף נוסף בתקציב נוגע לשיקום פרויקט ‘הטיבריום’, מופע אור ומים שהוקם מול הטיילת בשנת 2010 בעלות של 7 מיליון שקלים. במרץ 2013 עלה מפלס הכינרת והטביע את הפרויקט שזכה לביקורת חמורה בדו"ח מבקר המדינה לשנת 2016.

בנוסף לתקציבים הייעודיים, הממשלה החליטה כי משרד התיירות יסייע לעיריית טבריה לגבש תכנית אב תיירותית במימון של 90% משעות הייעוץ המקצועיות במגוון תחומים – שיווקי, כלכלי, סטטורי וכדומה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website