הממשלה השתמשה בסעיף מיוחד בשביל להאריך את ההגבלות על הפגנות והתקהלויות בשבוע נוסף

הממשלה אישרה אמש (רביעי) במשאל טלפוני את הארכת תוקפן של התקנות המגבילות הפגנות, דקות לפני פקיעתן. האיסור על הפגנות מעל לקילומטר ממקום המגורים ייאסר כמו גם התקהלות לצורך תפילה וטקס דתי. התקנות יהיו בתוקף עד יום שלישי, 13 באוקטובר.

הארכת תוקפן של ההגבלות בוצעה על בסיס סעיף מיוחד בחוק שמאפשר לקבל החלטת ממשלה ללא צורך בכינוס ועדת החוקה שתאשר אותן. יזהר שי מכחול לבן הוא השר היחיד שהצביע נגד ההחלטה.

הממשלה כבר אישרה שלשום, לפני חצות, את הארכת ההגבלות במשאל טלפוני, אבל ועדת הכנסת שהיתה אמורה להאשר את התקנות באופן פורמלי לא התכנסה אתמול, ולכן הממשלה צריכה היתה להשתמש בסעיף המיוחד בחוק שנועד למקרים דחופים. על פי סעיף זה ניתן לאשר את התקנות באופן מיידי גם מבלי שניתן אישור של ועדת החוקה בכנסת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המדינה הגישה לבג״צ את תגובתה לעתירות נגד הגבלת ההפגנות וכתבה שהיא מתמודדת עם גל תחלואה שני גדול ממדים ושיש צורך בהטלת מגבלות על התקהלויות ומגעים חברתיים, לרבות הטלת מגבלות על אופן קיומן של הפגנות. ״זהו כורח השעה״ נכתב בתגובה.

אתמול ביקר שר האוצר, ישראל כ״ץ את מדיניות ראש הממשלה בשיחות סגורות. ״לא אתן למיליוני אנשים לשקוע לייאוש ולחרפת רעב בגלל החלטות שגויות של משרד הבריאות. לא ייתכן שמתירים התקהלות של עד 10 אנשים, אבל אוסרים על עסקים של עד 10 עובדים לפתוח. נזכיר שהמדיניות הזו נקבעה כדי להגביל את ההפגנות. לכן סוגרים עסקים עד עשרה אנשים מה שמחריף מאוד את הפגיעה במשק״.

בגלי צה״ל דווח הבוקר שבכירים נוספים בליכוד ביקרו את ראש הממשלה על ההתעסקות הגוברת בהגבלת ההפגנות. ראש הממשלה הגיב אתמול לדברי כ״ץ: ״ראש הממשלה לא נכנע ללחצים מצד אלו שמנסים לקושש קולות על חשבון הציבור״.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website