הממשלה צפויה לאשר היום תקציב סיוע מיוחד לעיר אילת בסך 80 מליון שקלים

הממשלה תדון היום (ראשון) בתכנית סיוע רב שנתית לעיר אילת בשווי של 80 מליון שקלים. העיר ש-90% מתושביה מתפרנסים במישרין או בעקיפין מתיירות, ספגה פגיעה קשה ביותר כש-45% מתושבי העיר מובטלים.

על פי הצעת המחליטים שהוגשה לממשלה, הסיוע לעיר צפוי לכלול: 35 מיליון שקלים לאורך שלוש שנים לשיקום ענף התיירות בעיר, מענק סיוע מוניציפלי בסך 8.8 מליון שקלים לשנת 2020 ועוד 11 מיליון שקלים לשנתיים הבאות לעיר אילת ולמועצה אזורית חבל אילות.

בנוסף תקבל העיר מענק פיתוח על סך 4 מיליון שקלים ממשרד הפנים ותקציב מיוחד של שלושה מיליון שקלים נוספים ממשרד הרווחה. בסך הכל, ההחלטה כוללת סיוע של כ-60 מיליון שקלים לשנת 2020 וכ-20 מיליון שקלים נוספים שיועברו בשנים 2021-2022.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אומר ל’דבר’ כי בעיריית אילת כבר הרבה מאוד זמן דורשים מהממשלה תוספת לתמיכה שהעיר זקוקה לה: "יש כאן ערבוב של הרבה מאוד תקציבים. באוגוסט הממשלה אישרה לאילת תקציב של 530 מיליון שקל בפרישה של 4 שנים כפיצוי על סגירת שדה דב, ממנו התקבלו רק חלקים עד היום. הסופה שפקדה את העיר ומשבר הקורונה טרפו את הכל. קרוב לשלושה חודשים אנחנו כבר מבקשים לפצות את העיר אילת ולסייע לה".

מאיר יצחק הלוי במאהל מחאה נגד סגירת שדה דב. (צילום: עיריית אילת)​

הלוי מוסיף כי ההחלטה הנוכחית מדברת על מעט כסף יחסית, שמתחלק להרבה מאוד נושאים. "ההצעה היא שעטנז של הרבה מאוד נושאים, יש כאן פיזור של תקציבים שחלקם תקציבים תוספתיים וחלקם מגיעים מהפלטפורמה התקציבית של אותו פיצוי מאוגוסט. אני מתייחס להחלטה הזו כעוד פעימה בשרשרת פעימות תקציביות שהעיר אילת זקוקה להן כדי לשרוד. אלה לא סך הדרישות המאוד מוצדקות שלנו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website