הממשלה תאשר צווי חירום: היציאה מחוץ לבית תוגבל

הממשלה תאשר היום תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה – כך הודיע הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. התקנות יאסרו על יציאה מהבית מלבד חריגים: הצטיידות במזון ובתרופות, טיפולים רפואיים ויציאה לעבודה לפי הנחיות משרד האוצר. ההוראות יהיו בתוקף למשך שבעה ימים.

"זמנים קשים מחייבים החלטות קשות. יש היענות להנחיות, אבל היא לא מספקת. היום אני מודיע על עליית מדרגה נוספת: הממשלה תאשר תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה. בתקנות הללו אתה נדרשים להשאיר בבית. זה לא בקשה, לא המלצה – זו הנחייה מחייבת. הנחייה שתאכף על ידי גורמי האכיפה. גם אם יוצאים החוצה – אל תתקהלו ואל תתגודדו. שמרו על כללי ההיגיינה והמרחק. זה לא משחק – זה יכול לחרוץ גורלות."

אין רגע הפוגה במאבק של כולנו במחלת הקורונה" אמר ראש הממשלה והציג את שורת הצעדים שננקטו בשבועות האחרונים. "הצעדים האלה האטו את המגיפה, אבל היא ממשיכה להתפשט. לשמחתי עד איש לא מת בינתיים, אבל לצערי זה לא צפוי להמשך. הכפלת מספר החולים כל כמה ימים יכולה להביא לקורבנות רבים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אני יודע שזה קשה, אבל אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם. מדובר בהצלת חיים רבים – בהצלה ממוות של בני משפחה וחברים."

"אני רוצה להביע הערכה קודם כל לצוותים הרפואיים, אבל גם למחטאים, לשליחים, לקופאים, לקופאיות, לכתבים באולפנים".

על ההצטיידות אמר: "אי אפשר להחזיק מחסנים מלאים בציוד מתכלה. במצב של מחסור עולמי מדינת ישראל מפעילה את כל האמצעים שברשותה כדי למלא את החסר. ויש גם ייצור עצמי.

משרד הבריאות פרסם הערב כי אובחנו עד 573 חולים בקורונה. מתוכם – 6 במצב קשה ו-13 במצב בינוני, השאר במצב קל. 14 אנשים החלימו מן המחלה ושוחררו הביתה. מתוך החולים 266 מאושפזים, 86 בטיפול בית, 47 בטיפול במלון ולגבי 160 שאובחנו עדיין לא הוחלט על מסגרת האישפוז.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website