המפעל נסגר: 240 עובדות ועובדי אמיליה קוסמטיקס הולכים הביתה

קבוצת אמיליה פיתוח הודיע היום (שני) לבורסה על ההחלטה לסגור את מפעל הייצור ‘אמיליה קוסמטיקס’ בירוחם המעסיק כ-240 עובדים, רובם נשים מבוגרות תושבות העיר.

על פי ההודעה דירקטריון החברה קיבל אמש את ההחלטה לנוכח שורת מגמות שליליות שהובילו בחודשים האחרונים לשחיקת הרווח התפעולי של המפעל. בין היתר בשל הגידול בייבוא המתחרה שנבעה ממדיניות הממשלה להסרת מכסי מגן, שחיקת מחירי המכירה בשוק המקומי והתייקרות תשומות הייצור בשל החמרת הרגולציה על הייצור המקומי ביחס לייצור בחו"ל ועלות העבודה במפעל. החברה ציינה בהודעתה כי החל מו"מ בין הנהלת המפעל לבין נציגות העובדים באשר לתנאי הסגירה של האתר. 

מפעל אמיליה קוסמטיקס מייצר מוצרי טואלטיקה ובישום, הנמכרים ברשתות השיווק השונות. הוא ממוקם במועצה המקומית ירוחם, והינו חלק מקבוצת אמיליה פיתוח, הנמצאת בשליטתו של איש העסקים עודד פלר. בשנתיים האחרונות נערכו בו כבר מספרי גלי פיטורים.

פתרונות על ידי הכשרה מקצועית

אמש הגיע הממונה על זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, מרדכי אלישע, לירוחם, לישיבה דחופה עם ראשת העיר טל אוחנה. "זרוע העבודה תתן פתרונות לתושבי ירוחם על ידי הכשרה מקצועית במימון מלא של המדינה, בתחומים שונים בליווי מעסיקים, על מנת לסייע במציאת עבודה," מסר אלישע. "הענקת הכלים להכשרה מקצועית הינם הכרחיים כדי לתת מענה לשוק עבודה גמיש שמספק פתרונות תעסוקתיים איכותיים לכל".

הממונה על זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, מרדכי אלישע, עם ראשת העיר ירוחם טל אוחנה (קרדיט: משרד העבודה והרווחה)

ראשת העיר אוחנה הודתה לאלישע ואמרה "נדרשים לנו בעת הזאת כלים גמישים, על מנת להכשיר עובדים וללוות אותם למעבר תעסוקתי. אנו נוביל יחד עם המשרד פתיחה של מכינות ייעודיות, קורסים מקצועיים והכשרות פנים מפעליות. זהו רובד נוסף, לצד פעולה אינטנסיבית שלנו לגיוס יזמים ומשקיעים, שיקימו כאן עוגנים מבוססי טכנולוגיות, שיאפשרו שכר גבוה ויציבות תעסוקתית".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website