המשבר בפניציה: ההסתדרות וההנהלה בוחנים מהלך משותף להצלת המפעל

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד כינס היום (שני) פגישת חירום בנושא המשבר אליו נקלע מפעל הזכוכית פניציה שבירוחם, המעסיק כ-250 עובדים – רובם תושבי ירוחם ודימונה. בפגישה בה השתתפו נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש ומנכ"ל פניציה, מיכאל שוורץ, דנו הצדדים בדרכים בהם יוכלו לפעול במשותף להצלת המפעל בירוחם שנפגע מחרם של חסידי גור.

חסידות גור החלה את החרם על חברות משקאות המוכרות יין בבקבוקים המיוצרים בפניציה לפני כשנתיים, וזאת מאחר והתנורים במפעל פועלים בשבת. בפיניציה מסבירים כי מסיבות טכניות אין זה אפשרי לכבות את התנורים מדי שבוע, וכי כדי להתמודד עם סוגיית השבת, החליט המפעל להעסיק אזרחים מהפזורה הבדואית ועובדים זרים על מנת שאלה יפעילו את תנור הזכוכית בשבת. כמו כן, בפיניציה טוענים כי התוצרת המיוצרת בשבת אינה כוללת בקבוקי יין. למרות זאת, חידשה חסידות גור לאחרונה את חרם הצרכנים על פניציה, והעבירה הנחיה לרשתות השיווק ובעלי יקבים שלא לקנות מהם בקבוקי זכוכית, מה שמסב למפעל נזק כלכלי גדול.

ההסתדרות, ההנהלה והתעשיינים במפגש חירום להצלת מפעל פניציה (קרדיט צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

 

את הפגישה הוביל יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ביחד עם יו"ר נשיאות הארגוניים העסקיים ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, מנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל, מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי, יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי ארמונד לנקרי ומנכ"ל פניציה ירוחם מיכאל שוורץ.

בפגישה דנו הצדדים כיצד יוכלו להתאחד ולפעול כמקשה אחת על מנת להציל את המפעל ולהמשיך את פעיותו החשובה למען אזור הדרום ופרנסת תושביו. מפעל פניציה בירוחם, שהוקם בשנת 1934 ומייצר מכלי זכוכיות לתעשיית המשקאות והמזון בארץ ובחו"ל, נפגע מחרם של חסידי גור.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website