המשטרה עצרה 8 חשודים בחשד להפעלת רשת סחר בנשים למטרות זנות

המשטרה חשפה רשת סחר בנשים למטרות זנות, שפעלה בדירות דיסקרטיות במסווה של מתן שירותי עיסוי. לאחר חקירה סמויה של יחידה מרכזית במשטרת ישראל, בשיתוף רשות המיסים והביטוח הלאומי, נעצרו אתמול (ראשון) 8 חשודים, שעל פי החשד הפעילו רשת מסועפת שעסקה בהבאת נשים לארץ לצורך עיסוק בזנות וסרסרות בזנות, על ידי העסקת נשים במתן שירותי מין בדירות דיסקרטיות בגבעתיים, ר״ג, פ״ת ורעננה, במסווה של מתן שירותי עיסוי .

בראש הרשת עמדה אישה בת 50 מרמת גן, שהובילה את מסע פרסום גיוס הקורבנות ביחד עם בן זוגה לשעבר,(51, ר״ג) שנעצר אף הוא, ניהלה את עובדי הרשת ואף הדריכה את הנשים כיצד עליהן לפעול במסגרת עבודתן. לצידה של ראש הרשת פעלו חשודים נוספים, כשלכל אחד מהם תפקיד ותחום אחריות מוגדר.

מחקירה הסמויה של המשטרה עולה כי הרשת פעלה מזה מספר שנים וכי החשודים פעלו באופן שיטתי תוך ניצול ופגיעה בקורבנות. את קורבנותיהן נהגה הרשת לגייס באמצעות פרסום מודעות באתרים בשפה הרוסית בארץ ובחו״ל: ״דרושות מעסות – שכר גבוה״. בנוסף עלה מהחקירה כי שירותי המין בדירות הדיסקרטיות פורסמו במסווה של שירותי עיסוי בפורטלי הסקס והעיסוי באתרי אינטרנט שונים .
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במסגרת החקירה וכחלק ממנה ייחקרו המעורבים גם בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון בהיקפים המוערכים במיליוני שקלים ועבירות נוספות על פי פקודת המיסים.

מהמשטרה נמסר שכלל הקורבנות הועברו למקום בטוח, בו תוענק להם הגנה. עו"ד איילת דיין מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות מסרה, "הפעולה המוצלחת של המשטרה אמש מוכיחה את מה שהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות טוען לאורך כל הדרך. הסחר בנשים בישראל חי וקיים גם אם שינה את פניו, ומדינת ישראל אינה עושה מספיק בכדי לעצור את התופעה".

באשר לרשת שנחשפה זו עתה, אמרה עו"ד דיין, "על המדינה להכיר בכל הנשים שנסחרו ונוצלו לזנות כקורבנות סחר בבני-אדם ולוודא כי הן מקבלות את כל הזכויות המגיעות להן. המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות קורא למשטרה ולפרקליטות למצות את הדין עם מפעילי הרשת, לא להסתפק באישומים של גרימה לעזיבת מדינה לשם זנות, אלא להגיש כתב אישום חמור בעבירת סחר בבני אדם".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website