המשטרה פעלה למניעת התקהלות בבתי הכנסת, עימותים קשים נרשמו

מעצרים בגין התקהלות ואי-עטיית מסיכה ממשיכים גם בשעות הלילה (ראשון) בשכונת מאה שערים וטלז-סטון בירושלים, בבני ברק ובעוד שכונות וערים עם רוב חרדי. לאורך היום דווח כי מתנהלים עימותים קשים בין תושבי השכונות החרדיות לבין שוטרים, כאשר חלק מהתקריות כללו אלימות משטרתית בוטה.

אין שום הצדקה לכזו התנהגות ושום מחילה. https://t.co/ERzbkBwJjt

— Roy Iddan ????‍☠️ רועי עידן (@Roy_Iddan) October 4, 2020

במהלך פעילות השוטרים בשעות הבוקר בבני ברק אותרו 11 בתי כנסת פתוחים ובתוכם מתפללים מתקהלים בניגוד לתקנות. השוטרים פיזרו את המתפללים, רשמו 48 דו"חות בגין התקהלות ואי עטיית מסיכות וחילקו דו"ח של 5,000 ש"ח לגבאי בית כנסת. פעולות אלו עברו בשקט יחסי, אך כשחזרו השוטרים בשעות אחר הצהריים, נרשמו עימותים אלימים בעת פינוי בית כנסת פועלי אגודת ישראל בעיר, ו-13 מתפללים נעצרו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בתגובה מסר ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין: "מצער מאוד שהמשטרה לא לומדת מטעויות העבר ומבצעת פעילות אכיפה ללא תיאום עם גורמי העירייה, תוך הפעלת אלימות קשה כנגד מתפללים. אני דורש הבהרות ברורות מפיקוד המרחב, ולעצור מיידית את האלימות הקשה הזו, תוך בירור מעמיק על התנהגות השוטרים במקום".

עימותים בין תושבים חרדים בשכונת מאה-שערים שבירושלים לבין כוחות משטרה שבאו למנוע התקהלות. 4 באוקטובר 2020. (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

במהלך הבוקר הגיעו כוחות שיטור לעיר ביתר עלית, כשבמקום פעלו בתי כנסת בניגוד לתקנות ובהם עשרות מתפללים. במשטרה מדווחים כי המתפללים התנגדו להוראה להתפזר, יידו אבנים על השוטרים וגרמו נזק לרכב משטרתי. בתגובה נעצרו שניים וחולקו מספר דו"חות. במקביל, תושבים בביתר עלית צילמו אירוע חריג, בו לאחר התגרות בו, זורק שוטר דלי על אחד הילדים במקום והאחרון נפצע. תיעוד נוסף של אלימות נגד ילד הגיע מירושלים, שם נראה שוטר דוחף ילד הרוכב על קורקינט, ומפילו לארץ, בטרם הוא חוזר לאפשר את מעבר כבאית.

בבוקר התמודדו השוטרים עם הקמת רעש מבית כנסת חסידות קרעטשניף בקריית גת, שם חולקו דו"חות לשלושה מתפללים. כמו כן טיפלה המשטרה בהתקהלות בבית כנסת ברובע ג’ באשדוד, שם עוכבו כמה מתפללים לתשאול. אחר-הצהריים נעצרו חמישה מתפללים בכיכר השבת בירושלים, לאחר התעמתות עם שוטרים.

הח"כים ינון אזולאי ומשה ארבל משס הגיעו לזירת ההפגנות בשבטי ישראל. (צילום: יוסי ברגמן)

בצל ביקורת רבה בקרב עיתונאים ומובילי דעה חרדים על שתיקת חברי הכנסת והשרים החרדים נוכח התנהלות המשטרה ביממה האחרונה, הגיעו שני חברי כנסת מש"ס, ינון אזואלי ומשה ארבל לאחת השכונות החרדיות בירושלים – שבטי ישראל, והחלו בדיאלוג עם קציני המשטרה במקום.

במהלך היום נמתחה ביקורת רבה כלפי המשטרה בנוגע להתנהלותה אתמול (שבת) כלפי המפגינים במחאה נגד ראש הממשלה נתניהו והתנהלותו הכלכלית והבריאותית עם משבר הקורונה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website