המשטרה פשטה על חתונה שנערכה בניגוד להנחיות בבני ברק

שוטרי משטרת ישראל פשטו (הערב) על ישיבת דאראג בבני ברק, בה התקיימה חתונה בהשתתפות של כ-300 בני אדם. האירוע, בו נישאו נכדי האדמו"רים מחסידויות דאראג וקרעטשניף, נערכה בניגוד להנחיות משרד הבריאות. תיעוד מהמקום מראה חוגגים היושבים צמודים זה לזה, על טריבונות.

מידע על האירוע הגיע לידי המשטרה רק אחרי פרסום התיעוד. על פי הודעת המשטרה, עם הגעת כוחות, הורו לנוכחים לעזוב את המקום, רשמו מספר קנסות בסך 5,000 שקלים לבעלי תפקידים ומארגן האירוע יוזמן לחקירה פלילית בחשד להפצת מחלה. על פי ההודעה, הנוכחים פוזרו תוך מספר דקות והמקום נסגר כשהוא ריק מאדם.

פרויקטור הקורונה במגזר החרדי, רוני נומה, אמר היום בתדרוך לתקשורת כי 30% מהתחלואה היומית מגיעה מהמגזר החרדי. עם זאת, אמר  כי "הסימנים מעידים על בלימה בתחלואה בקרב התושבים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על האכיפה המשטרתית ביישובים החרדיים אמר נומה כי "המשטרה עושה את מה שעושה, הם יסבירו לכם מה הם עושים. בחלק מהמקומות אנחנו רואים שיש אכיפה, האם זה בהיקפים שהיינו רוצים? כולנו היינו רוצים יותר".

שר הפנים, אריה דרעי, הגיב לאירוע ואמר כי ״התמונות הללו של חגיגות והתקהלויות המוניות בצפיפות גדולה ובניגוד גמור לכל הנחיות משרד הבריאות ולצו התורה של ׳ונשמרתם מאד לנפשותיכם׳ בעיצומה של מגיפה קשה עם מוטציות שמקדמות הדבקה – הינן חילול ה׳ גדול וחמור מאין כמותו". לדבריו, אירועים אלו לא רק מסכנים מאות משפחות אלא גם מוציאים את דיבתו של הציבור החרדי, "ציבור שרובו הגדול והמוחלט שומר על כל הכללים ומתמודד בחירוף נפש בתנאים לא פשוטים של צפיפות ומשפחות ברוכות ילדים". דרעי קרא לכל מי שיכול לתת יד לעצור אירועים והתקהלות כאלו, כולל ראשי רשויות ומנהיגי ציבור, לעשות כן. "אנא, חוסו על נפשותיכם ועצרו את הפגיעה הקשה בכלל הציבור החרדי. זו לא דרכנו״.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website