המשטרה תבקש מבית המשפט להאריך שוב את מעצר גנור

המשטרה תבקש הבוקר (ראשון) להאריך בשנית את מעצרו של מיקי גנור, עד המדינה בתיק 3000, שביקש בשבוע שעבר לשנות את גרסת עדותו בתיק.

ביום שישי האחרון, נדון באופן יוצא דופן עניין הארכת מעצרו של גנור בבית המשפט העליון. זאת, אחרי שבית משפט השלום קיבל את עמדת המשטרה והורה להאריך את מעצרו בחמישה ימים, בית המשפט המחוזי ביטל קביעה זו – הפרקליטות עתרה לבית המשפט העליון וביקשה להשאיר את גנור במעצר, בטענה לחשש לשיבוש חקירה מצידו.

מיקי גנור בבית המשפטֿ, 22 במרץ 2019 (יונתן זינדל / פלאש90)

שופט העליון מזוז קיבל את ערר הפרקליטות, ואמר: "נוכח חשיבותה של החקירה הנדונה בהיבטים של ביטחון המדינה ומניעת שחיתות ברשויות השלטון, כמו גם קיומו של חשש מוחשי לפגיעה באינטרס הציבורי, יש הצדקה במקרה דנן לבחינה נוספת של החלטת בית משפט קמא בבית משפט זה. לפיכך החלטתי ליתן רשות לערור, לדון בבקשה למתן רשות ערר כאילו הייתה ערר, ולאחר עיון ושמיעת טענות הצדדים – לקבל את הערר".

מזוז קיבל את עמדת הפרקליטות כי קיים חשש לשיבוש החקירה על ידי גנור, ואמר: "בעבירות מעין אלה מושא החקירה הנדונה, ובהתחשב בנפשות הפועלות, קשה להעלות על הדעת דרכים למניעה אפקטיבית של שיבוש חקירה. בנסיבות אלה אני סבור כי בדין מצא בית משפט השלום להיענות לבקשת המדינה ולהורות על מעצרו של המשיב, ולא מצאתי בהחלטתו של בית המשפט המחוזי כל טעם שהצדיק התערבות בהחלטה זו".

באשר לטענת סנגוריו של גנור כי המעצר הינו דרכה של המדינה "להתחשבן" עם גנור על נסיגתו מעדותו הקודמת, אמר מזוז: "אי​ן כל יסוד לטענה שהועלתה בהליך דלמטה כאילו מדובר במעצר שננקט כ"עונש" על הפרת הסכם עד המדינה, וטוב עשו באי כוח המשיב כאשר לא חזרו על טענה זו בפני".

כזכור, בשבוע שעבר פנה גנור מיוזמתו לפרקליטות, וביקש לשנות את הגרסה אותה מסר עד עתה למשטרה במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עימו. בעקבות זאת, נחקר גנור במשרדי להב 433, חקירה לאחריה ביקשה המשטרה להשאירו במעצר מחשש לשיבוש חקירה על ידו. בהמשך, אמרה הפרקליטות כי היא שוקלת לסגת מהסכם עד המדינה שנחתם עמו בעקבות השינוי  בדבריו – החלטה שתוכרע באופן סופי בשבוע הקרוב.

לפי גרסתו החדשה של גנור, הוא לא העביר כספי שוחד במסגרת פרשת 3000, אלא שכר יעוץ. לטענת סנגוריו של גנור, הוא לא שינה את העובדות אותן מסר למשטרה בעבר – אלה רק את האופן בו הוא פירש אותן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website