“הנהלה שמזלזלת בתנאי ההעסקה”: סכסוך עבודה הוכרז באגד הסעים

סכסוך עבודה הוכרז בחברת אגד הסעים על רקע מבוי סתום במשא ומתן לחידוש ההסכם הקיבוצי לנהגים, ולחתימת הסכם קיבוצי ראשון לעובדי המינהלה. לטענת העובדים, ההנהלה גוררת רגליים ומתנהלת בחוסר תום לב ואף מפעילה לחצים על עובדי המנהלה שהתארגנו.

"מצאנו הנהלת חברה שמזלזלת בתנאי ההעסקה והשכר של נהגיה, ובאותה נשימה מנסה לחסל את העבודה המאורגנת בקרב סקטור הפקידים בחברה" מסר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, "הנהלה שכזו תמצא אותנו יותר מנחושים לדאוג לעובדי החברה והמבין יבין".

העובדים מוחים, בין היתר, על הטיוטה שהציגה ההנהלה להסכם, הכוללת לדבריהם הצעה מעליבה: תוספת שכר מדורגת בת 3 שקלים בלבד – עד לשנת 2026.

אגד היסעים היא חברת בת של אגד המציעה שירותי היסעים בכל רחבי הארץ. בחברה מועסקים כ-600 עובדים. כ-400 הנהגים בחברה התאגדו כבר בשנת 2012, ומאז נחתמו עבורם כבר שלושה הסכמים קיבוציים, שהאחרון בהם פג בסוף שנת 2019. לאחרונה, התאגדו גם למעלה ממאה עובדי המנהלה בחברה, בדרישה לחתימת הסכם קיבוצי שיסדיר וישפר את תנאי העסקתם.

מעופר חכים, מנכ״ל חברת אגד היסעים, נמסר: "הנהלת החברה רואה בנהגים המשאב היקר והחשוב ביותר שלה. ההצעה שהונחה מגלמת תוספות שכר נדיבות לטווח הארוך מתוך אחריות והתחשבות בתנאי השוק התחרותיים בענף ההסעים. כל הטענות בדבר הפעלת לחץ כלשהו על ועד הפעולה נדחות על הסף".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website