הנהלת הבורסה עיכבה את המסחר בטענה לעיצומים, הוועד: “הודעה שקרית”

הנהלת הבורסה לניירות ערך עיכבה הבוקר (שלישיׂׂ) את פתיחת יום המסחר בבורסה בטענה שעיצומים שנקטו העובדים עיכבו את המסחר. בוועד העובדים טוענים כי מדובר בטענה שקרית ומייחסים את העיכוב להנהלה. לטענתם, אחד מחברי הוועד המושעים היה משובץ למשמרת הלילה, וההנהלה היא שמנעה ממנו להתייצב למשמרת. מאוחר יותר נמסר כי במקום להתחיל ב-9:00 כמדי יום, המסחר יחל ב-13:00.

בהודעת הנהלת הבורסה נכתב כי "כחלק מהעיצומים בהם נוקטים המפעילים, לא אויש חדר המפעילים מספר פעמים במהלך השבועות האחרונים. היום לפנות בוקר, לא אויש חדר המפעילים, ולכן לא ניתן היה להעלות את מערכות המסחר והסליקה, וכל עיבודי הלילה לא הסתיימו בזמן לפני התחלת המסחר". עוד ציינו בהנהלה כי שניים מבין חברי הועד הם מפעילי מחשבים. בוועד העובדים אמרו כי "מדובר בהודעה שקרית"  והוסיפו כי "העיכוב אינו נובע מעיצומים שנוקטים העובדים, אלא אך ורק מהחלטתו של המנכ"ל להפחית את מספר המפעילים במשמרות ערב ולילה משני מפעילים לאחד בלבד".

הבורסה לניירות ערך בתל אביב (ChameleonsEye / Shutterstock.com)

בוועד הוסיפו כי התריעו בפני הרשות לניירות ערך שהפחתת מספר המפעילים במשמרת הלילה תוביל לפגיעה בשירות ובמסחר, שכן אם המפעיל נעדר מהעבודה אין לו גיבוי. "במקום להקשיב לחברי הועד ולנציגי ההסתדרות בחר המנכ"ל איתי בן זאב להשעות אותם מעבודתם, רק משום שהתריעו על החלטותיו. מאחר ואחד מחברי הועד הוא מפעיל ששובץ אתמול למשמרת לילה, ולא היה יכול להגיע לעבודה כתוצאה מההשעיה, חל היום עיכוב בפתיחת המסחר. צר לנו שהמנכ"ל מקבל החלטות שגויות, ומנסה להפיל את מחדליו על ועד העובדים", הוסיפו.

אתמול (שני) נערכה אסיפת עובדים בשעות הבוקר, במחאה על השעיית חברי הוועד. לאחר האסיפה הנחה הוועד את העובדים שלא לחזור לעבודה במשרדים, פרט לתורנים שהמשיכו לבצע את עבודתם כדי שהמסחר והלקוחות לא ייפגעו.

במכתב ששלחו חברי הוועד בשבוע שעבר ליו"ר הרשות לניירות ערך, ושבעקבותיו הושעו לטענתם, התריעו כי הנהלת הבורסה שינתה בחודש פברואר את סידור העבודה כך שבמשמרות אחר הצהרים והערב יהיה רק מפעיל מחשב אחד – זאת לאחר עשרות שנים בהן אוישו משמרות אלו בשני עובדים, שיכלו לגבות האחד את השני במקרים של אי-הגעה למשמרת מסיבה שלא נצפתה מראש כגון מחלה, מחלת בן משפחה המחייבת טיפול של המפעיל, תאונה וכו’.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website