הנהלת נמל אשדוד ביקשה צו למניעה לעיצומים שעושים לטענתה העובדים

הנהלת נמל אשדוד עתרה היום (חמישי) לבית הדין לעבודה בבאר שבע בבקשה לצו מניעה, בטענה לשיבושי עבודה בסקטור מנהל וסקטור מנהלי עבודה. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מסר לדבר העובדים כי "החברה דרסה ברגל גסה סיכום חתום עם העובדים בנוגע לכניסת מנוף חדש לנמל המכונה המנוף הסיני. בעקבות כך חוזרים העובדים העובדים למצב עבודה טרם ההסכם שהופר".

לטענת הנהלת הנמל, מסרבים עובדי המינהל לאשר את הזמנות העבודה של הכנסה או הוצאת מכולות מהנמל ואליו ומנהלי העבודה אינם מבצעים עבודות אחסון ופריקת מכולות ריקות בגובה המוערמות 4 או 5 זו על זו. בהנהלת הנמל טוענים כי הדבר מנוגד לצו המניעה שהוטל על סכסוכי העבודה בנמל, האוסר על העובדים לנקוט צעדים ארגוניים. עיצומים לכאורה אלו משפיעים לטענתם על כ-38% מנפח עבודת הפריקה וההעמסה של מכולות בנמל, ומובילים לכך שכ-1200 מכולות ריקות לא ייטענו לאוניות. כמו כן מלינה ההנהלה כי במהלך הלילה נמנע ממשאיות להיכנס ולצאת מהנמל. "החברה אינה מוכנה בשום פנים לקבל את השיטה הנוהגת על ידי ועדי העובדים, שכל אימת שנושא מסוים אינו מקובל עליהם, באופן מוצדק או לא, הועד מנחה את העובדים לעצור או לשבש את העבודה" נכתב בכתב הבקשה. "השיטה של עצירת ושיבוש העבודה מעכשיו לעכשיו כאילו שחברת הנמל הינה רכושו הפרטי של ועד העובדים חייבת להיפסק באופן מיידי".

בראיון לעיתון ‘המטען’ אמרה הבוקר יו"ר ועד המינהל בנמל, מיכל לוגסי: "צר לנו שהדירקטוריון בחר לתקוע מקל בגלגלים ולעכב הסכם חשוב אשר יש לו השלכות קריטיות לגבי ההכנות שלנו לקראת התחרות הצפויה. מול עינינו עומדים העובדים וטובתם בלבד ולכן אם אין כיבוד הסכמים מצד הדירקטוריון לא נותרה לנו ברירה אלא לא להמשיך לשתף פעולה נוכח ההסכמות שעוגנו במסמך שנחתם. ככל שהדירקטוריון ישכיל לקדם ולכבד הסכמים הם ימצאו חברי ועד מוכנים וזמינים לשיתוף פעולה מלא".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website