הנחיות חדשות: ייאסרו התכנסויות עד 100 איש, כל הסובלים מחום וקשיי נשימה ייכנסו לבידוד

הנחיות חדשות למאבק בנגיף הקורונה: הממשלה תגביל התכנסויות של עד 100 איש, והציבור יתבקש להימנע ככל האפשר מהגעה לכנסים ולאירועים. בנוסף, משרד הבריאות ינחה את כל האנשים הסובלים מסימפטומים של חום, תסמינים נשימתיים וקוצר נשימה, להיכנס לבידוד למשך יומיים. הממשלה שוקלת את את פתיחת סמסטר האביב במוסדות האקדמיים. בשלב זה, בתי הספר, התחבורה הציבורית ומקומות העבודה ימשיכו לפעול כרגיל.  ההנחיות הוצגו במסיבת עיתונאים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "המשבר הזה שונה ממהותו ממשברים אחרים. במשברים האחרים, אם זה התקפות טרור או אפילו מלחמה, אנחנו עושים הכל כדי לטפל באיום חיצוני כדי לשנות ככל המעט את שגרת החיים הפנימית. במשבר הזה, אחרי שטיפלנו במערכת החיצונית וסגרנו את הכניסה לישראל, אנחנו נאלצים עכשיו לשנות את שגרת החיים הפנימית", אמר. הוא ציין כי הנגיף אינו צפוי לפגוע במרבית הציבור, אך מהות הצעדים היא הגנה על קבוצת הסיכון – הקשישים. "אני מבקש מכם לעשות את זה כדי לשמור על אבא, סבתא, וסבא", אמר.

נתניהו ציין כי בקרוב יפורסמו הוראות מסודרות בנוגע לאיסור התכנסויות, וכי יוחרגו מההוראה התכנסויות הכרחיות הקשורות לבטחון לאומי וצרכים נוספים. "אנחנו מבקשים מכם להגביל את ההתקהלות. אם אין צורך בכנסים אם אין צורך באירועים אל תקיימו אותם ואל תלכו אליהם. אנחנו בפנדמיה, במגיפה עולמית. מדינות אחרות שלא הלכו בצעדים האלה התחילו להידרדר", אמר נתניהו, "מי שמגיע למקום שיש בו קהל, שישתדל לא להצטופף."
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר הבריאות יעקב ליצמן ביקש מהציבור להימנע מביקורים בבתי אבות ובבתי חולים, מחשש להדבקה.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר כי "בתי ספר ימשיכו לעבוד, התחבורה הציבורית ימשיכו לעבוד, מקומות העבודה ימשיכו לעבוד, אבל אנחנו קוראים למעסיקים – תאפשרו לכמה שיותר עובדים לעבוד מהבית". בר סימן טוב הודה לצוותים הרפואיים שמתמודדים עם התפשטות המגיפה. בראיון לכאן 11 לאחר מסיבת העיתונאים אמר בר סימן טוב כי "אנחנו רואים את המסירות שלהם ואת הרצון שלהם לסייע ולהגיע לכמה שיותר אנשים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website