הנשיאה הזמנית של הפדרציה הבינלאומית להרמת משקולות הודחה מתפקידה

בפדרציה הבינלאומית להרמת משקולות, ה-IWF, החליטו ביום ראשון להדיח את הנשיאה הזמנית אורסולה פפנדריאה. המהלך המפתיע התחולל ללא ידיעתה והשתתפותה, בעקבות יוזמה של פפנדריאה לעשות שינויים ארגונים ב-IWF, שמטרתם לצמצם את כמות הסמים הניתנים לספורטאים בענף. במקומה מונה נשיא הוועד התאילנדי אנתרת יואדבנגתוי.

הבעיה היא שתאילנד היא אחת משלושת התאחדויות שנאסר עליהן להשתתף בענף הרמת המשקולות במשחקים האולימפיים בטוקיו 2021, בעקבות הרקורד הבעייתי שלה בשימוש אסור בסמים. בעצם, הבעיה היא שורשית יותר, כאשר שבעה מתוך 19 חברי הוועד המנהל מגיעים מתוך התאחדויות שנענשו על ידי הוועד האולימפי באיסור או צמצום כמות הספורטאים בטוקיו 2021, גם הם בשל היסטוריה בעייתית בתחום השימוש בסמים.

בתגובה הוועד האולימפי העולמי הודיעו שהם מודאגים מהמתרחש ושוקלים להדיח את הענף כולו מהמשחקים האולימפיים לאחר טוקיו 2021. נשיא הוועד האולימפי תומאס באך אמר "אנחנו נמסור את כל החששות שלנו ל-IWF. במקביל אנו בוחנים את האפשרות להוציא את הענף מתוך המשחקים האולימפים החל מפריז 2024."
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הנשיאה הזמנית פפנדיאה האמריקאית מונתה בעקבות פרשת סמים ושחיטות גדולה שנחשפה בחודש ינואר. נשיא הפדרציה תמאש איאן הואשם ביצירת שיטות לטיוח הסמים שקיבלו הספורטאים הבכירים בענף, תמורת תשלום, במקביל לגניבה של כ-10 מיליון דולר מחשבונות הפדרציה. פפנדיאה תכננה לשנות את שיטת ההפעלה למשחקים האולימפיים ולקדם שינויים ארגונים בפדרציה, כדי להתחיל לטפל מהשורש בשחיטות ובסימום השיטתי ממנו סובל ענף הרמת המשקולות. כאמור, בעקבות שינויים אלה היא הודחה מתפקידה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website