הנשיא טראמפ: הגיע הזמן, אחרי 52 שנה, שארה”ב תכיר בריבונות ישראל בגולן

התערבות במערכת הבחירות או הכרה שהגיעה זמנה במציאות בשטח? הנשיא טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו לפני זמן קצר כי הגיע הזמן, אחרי 52 שנה, שארה"ב תכיר באופן מלא בריבונותה של ישראל על רמת הגולן, שטח בעל חשיבות ביטחונית ואסטרטגית למדינת ישראל וליציבות האזור.

After 52 years it is time for the United States to fully recognize Israel’s Sovereignty over the Golan Heights, which is of critical strategic and security importance to the State of Israel and Regional Stability!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 21, 2019

רה"מ נתניהו מיהר להגיב בציוץ משלו וכתב: "בשעה שאירן מבקשת לנצל את סוריה כפלטפורמה להשמדת ישראל, הנשיא טראמפ מכיר באומץ בריבונות ישראל על רמת הגולן. תודה לך, הנשיא טראמפ!".

At a time when Iran seeks to use Syria as a platform to destroy Israel, President Trump boldly recognizes Israeli sovereignty over the Golan Heights. Thank you President Trump! @realDonaldTrump

— Benjamin Netanyahu (@netanyahu) March 21, 2019

כל נשיאי ארה"ב עד כה סירבו להכיר בריבונות ישראל על השטחים שנכבשו מסוריה ב-1967 במהלך מלחמת ששת הימים והשטח עמד במשך עשורים במרכז הסכם עתידי עם סוריה. אולם, התפתחויות בשנים האחרונות, בעיקר סביב מלחמת האזרחים בסוריה, הלכה והגבירה את התמיכה בהכרה שכזאת שכן במצב הכאוטי שנוצר בסוריה, למרות ניצחונו המסתמן של אסד במלחמת האזרחים, לא נראה כי הסכם הכולל את החזרת השטח יעמוד על הפרק בזמן הקרוב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website