הנתון הנמוך מזה חודש: 8% מסך הבדיקות אתמול (ה’) יצאו חיוביות

שיעור החולים המאומתים החדשים מתוך 48,804 הבדיקות שבוצעו אתמול (חמישי), עומד על 8%. זהו השיעור הנמוך ביותר מאז ה-3 בספטמבר. במהלך חודש זה השיעור הגיע גם ל-15%. מספר החולים המוגדרים במצב קשה ירד מעט ועומד כעת על 852. הנתונים המעודדים הובילו לכך שהפרויקטור פרופ’ גמזו טען כי במידה והמגמה תימשך, ניתן לצאת מהסגר "תוך כשבוע".

תפילות המוניות או אירוח המשפחה המורחבת בסוכות ובשמחת תורה יחל להשפיע על נתוני התחלואה בעוד מספר ימים, אך בינתיים גורמים שונים הביעו אופטימיות זהירה מהשפעת הסגר על נתוני התחלואה.

ראשת שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרועי-פרייס, אמרה אתמול (חמישי) כי תכנית היציאה מהסגר תהיה "איטית וזהירה" ותתבסס על מדדי מספר החולים המאומתים החדשים ביום ומדד ההדבקה (R) – "ולפי המדדים האלה בלבד אנחנו נפתח את המשק". במסיבת עיתונאים במרכז השליטה למאבק בקורונה אמרה אלרועי כי "כל המדדים האלה יהיו בשקיפות מלאה לציבור, וכל הזמן הציבור יידע איפה אנחנו נמצאים בכל רגע ולמה אנחנו עוצרים או פותחים את השלב הבא".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ’ חזי לוי, אמר כי "היציאה מהסגר היא יציאה שונה מהפעם הקודמת, היא יציאה הרבה יותר מדורגת, יציאה שנלקחת וננקטת לפי קצב עליית התחלואה ומספר החולים. אנחנו לא רוצים להגיע למצב של ‘אקורדיון’, שהוא כלי נהדר אבל אנחנו לא יכולים לפתוח סגר, לסגור סגר, זה לא תורם לחוסן הנפשי וגם לחוסן הכלכלי".

27 בני אדם נפטרו אתמול (חמישי), ומספר הנפטרים הכולל, מאז פרוץ המגיפה, מהנגיף ומסיבוכיו, עומד על 1,864 בני אדם. בישראל אובחנו סך הכל 286,393 כחיוביים לקורונה, מתוכם 59,347 חולים פעילים כעת.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website