הסכם בליגת העל לנשים בכדורסל: השחקניות יצאו לחל”ת, זכויותיהן יישמרו

שחקניות הכדורסל בישראל יצאו לחופשה ללא תשלום, וזכויותיהן הסוציאליות יישמרו – כך קובע הסכם שנחתם בחמישי האחרון בין מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל וארגון השחקנים והשחקניות בהסתדרות. לפי ההסכם, הקבוצות יוכלו להוציא לחל"ת באופן מיידי את כל השחקניות הישראליות. ההוצאה לחל"ת תאפשר לשחקניות לקבל דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי, למעט חיילות שאינן זכאיות לדמי אבטלה. ההסכם יאפשר לקבוצות להתמודד עם הפסקת פעילות הליגה וביטול משחקי הפלייאוף לעונת 2019/2020.

יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים הילה קניסטר בר-דוד עם שתי הקפטניות נופר שלום מאשדוד וירדן דנן מרמלה (צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

ההסכם נחתם בתום מו"מ שניהלו יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות ניר אלון, ויו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד. עם חתימת ההסכם אמרה קניסטר בר-דוד: "מדובר בהסכם חשוב ומאוזן, אשר יאפשר לקבוצות הליגה אוויר לנשימה בתקופה קשה זו. ההסכם שומר על זכויותיהן של השחקניות הישראליות, שהן שותפות שלנו לדרך. דווקא בימים קשים אלו, חשוב לנו להביא בשורה ומסר של אחדות ושותפות בין הנהלות קבוצות ליגת העל לשחקניות".

עו"ד אורי כהנא, היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, ציין: "החתימה על ההסכם התאפשרה בשל רצון טוב של כל הצדדים. בשונה ממצבם של השחקנים הגברים, אשר חלקים מהותיים מהשכר שלהם מבוססים על מענקים כנגד הישגים, השכר של רוב השחקניות הוא קבוע, מה שהקל על התהליך".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website