הסכם פורץ דרך: כל עובדי פרטנר יחזרו מהחל”ת, העבודה מהבית תורחב

כל עובדי חברת פרטנר שהוצאו לחל"ת עקב משבר הקורונה יחזרו לעבודה עד יום שלישי הבא – כך קובע הסכם קיבוצי פורץ דרך בענף התקשורת שנחתם היום (חמישי) בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה. פרטנר תהיה החברה הראשונה מבין חברות התקשורת שתחזיר לעבודה את כלל העובדים. ההסכם כולל מהלכים משמעותיים נוספים להתמודדות עם אתגרי עולם העבודה בימי הקורונה, ביניהם הרחבת האפשרויות לעבודה מהבית, והקמת קרן ימי חופשה בין העובדים.

בהסכם נקבע שפרטנר בפיילוט מיוחד לפיו כל עובדי מטה החברה יעבדו מביתם ביום קבוע בשבוע. במקביל תורחב העבודה מהבית, כך שגם עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופ"ש, יבצעו אותן מבתיהם. המהלך, שנולד נוכח התפוקות המשמעותיות והתוצאות המוצלחות של עובדי החברה בתקופה האחרונה, יוגדר בשלב זה כפיילוט שיימשך מספר חודשים.

חתימה על הסכם קיבוצי בחברת ‘פרטנר’. ארכיון (תמונה באדיבות דוברות ההסתדרות)

בנוסף סוכם על הקמת קרן סיוע של תרומת ימי חופשה, כמחווה של סולידרית וערבות הדדית בין עובדי החברה. במסגרת זאת עובדים יוכלו לוותר על מימון החברה לימי חופש מסוימים שנקבעו בהסכם, וזאת לטובת עובדים אחרים שניצלו את מלוא מכסת ימי החופשה שלהם. עוד סוכם כי עובדי החברה ינצלו עד סוף השנה את מלוא יתרת ימי החופשה שלהם לשנת 2020. מתוך אחריות ונוכח השלכות הקורונה הסכימה נציגות העובדים שלא לקיים השנה את נופש החברה, ומתוך התקציב שהוקצה לנופש השנה, מיליון שקל יוקצו לטובת מענק שיחולק לעובדים שהוצאו לחל"ת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בהודעת ההסתדרות נאמר כי המו"מ התקיים תוך שיח ששם במרכז את עתיד החברה ואת הביטחון התעסוקתי של עובדיה ותוך התחשבות בהשלכות משבר הקורונה והאתגרים שבדרך. נוכח צעדי החיסכון אליהם הגיעו הצדדים להסכם, התחייבה החברה שלא לנקוט במהלך של פיטורי צמצום או התייעלות עד סוף השנה לפחות.

"ההסתדרות ופרטנר מוכיחות פעם נוספת כי יחסי עבודה קיבוציים טובים יכולים להביא לשיח ולשיתוף פעולה שמולידים התנהלות אחראית", אמר יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד. "הקורונה הציבה בפני החברה הישראלית ומקומות העבודה משבר שהם מעולם לא נתקלו בו, אך דווקא מתוך הבנה כי ממצב זה אפשר רק לצמוח, נחתם הסכם שמתמודד בצורה יצירתית וחכמה עם הסיטואציה שנכפתה על כולנו. אני גאה בעובדי פרטנר ובהנהלה שהשכילו להגיע להסכם השומר על איזונים נדרשים תוך המשך חיזוקה של החברה. תודה והערכה גדולה ליו"ר איגוד הסלולר יקי חלוצי, וליו"ר הוועד קרן אופק, על מסירותם ונחישותם למען העובדים, וכן להנהלת פרטנר ולכל מי שסייע בגיבוש ההסכם".

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי (צילום: משה שי/פלאש90)

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי: "החדשנות שמאפיינת את פרטנר, באה עכשיו לביטוי גם בדרך הניהול החדשה שבחרנו בזכות התוצאות המוצלחות שהניבה העבודה מהבית, שלאחרונה נכפתה עלינו, ועכשיו אנו עושים אותה מבחירה".

יו"ר ועד פרטנר, קרן אופק: ״כשבחוץ משבר כלכלי חסר תקדים, הצלחנו לשמור על הבית ועל הביטחון התעסוקתי של כל עובדי פרטנר ואני בטוחה ומאמינה שנוכל בכוחות משותפים לצאת מהמשבר אל עבר עתיד טוב ובטוח יותר. נגיף הקורונה אילץ אותנו לחשוב מחוץ לקופסה ולהתאים מחדש את סביבת העבודה כך שתהיה נגישה וידידותית יותר לעובד, מבלי לפגוע כמובן בפן המקצועי. אין לי ספק כי אותו שינוי יחולל מהפכה של ממש בשוק העבודה ויגרום לחברות רבות במשק לצעוד בעקבותינו והכל לטובת העובדים״.

קרן אופק, יו"ר ועד עוברי פרטנר (ללא קרדיט)

"מעז יצא מתוק – משבר הקורונה פתח בפנינו עולמות חדשים ובמסגרת ההסכם יצרנו תקדים ופרצנו את מחסום העבודה מהבית", אמר יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר, וההייטק, יקי חלוצי שהוביל את המו"מ. "במסגרת ההסכמות פרטנר תהיה הראשונה מבין חברות התקשורת להחזיר את כל העובדים שהוצאו לחל״ת, עד השבוע הבא. לא פחות חשוב הוא שבמסגרת תהליכי התייעלות כספיים הצלחנו להימנע מכל הליך פיטורים בחברה. אני גאה בחברה ובוועד העובדים שלה שפעם אחר פעם מוכיחים ששותפות ביחסי העבודה יכולים להצעיד את החברה קדימה גם בתקופות משבר".

סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר, עינת רום: "האחריות והמקצועיות שגילו עובדי החברה בעת הזו, חרף התנאים המאתגרים והשינויים המהירים בסביבת העבודה ובשגרת החיים, והצעדים המידיים שהחברה נקטה בהם, אפשרו לשמור על ביטחון תעסוקתי לעובדי החברה בימים של חוסר יציבות מסביבנו. נמשיך לפעול כדי להבטיח ביטחון תעסוקתי לעובדים תוך שמירה על איתנות פיננסית, ולהיות מקום העבודה שהכי טוב לעבוד בו בשוק התקשורת כפי שפרסם מדד BDI Coface".

יקי חלוצי יו"ר איגוד עובדי ההיי-טק והסלולר (צילום באדיבות המצולם)

מטעם החברה לקח חלק במו"מ גם סמנכ"ל הכספים תמיר אמר. המו"מ לווה על-ידי עו"ד אורלי אבירם ממשרד פיינברג ועו"ד שי תקן ממשרד פישר בכר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website