הסכם קיבוצי חדש בפרטנר: עליה בשכר, קליטת עובדי קבלן והתנדבות בקהילה

הסכם קיבוצי חדש בפרטנר, שיחול למשך שלוש שנים על כ-3,000 עובדי החברה, נחתם היום (רביעי) בין יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי ארנון בר-דוד, מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר עינת רום, סמנכ"ל כספים תמיר אמר ויו"ר ועד העובדים קרן אופק.

ההסכם משמר את מעטפת התנאים מהם נהנים כיום אלפי עובדי פרטנר, לצד הסכמות חדשות על תוספת שכר של 1% ב-2019, תוקם קרן סיוע לעובדים נזקקים, ייקלטו כ-20 עובדי קבלן להעסקה ישירה ותעוגן מדיניות ההתנדבות המאורגנת של עובדי פרטנר בקהילה כפעילות בשכר על חשבון שעות העבודה.

חתימה על הסכם קיבוצי בחברת ‘פרטנר’ (תמונה באדיבות דוברות ההסתדרות)

אופק מסרה במעמד החתימה כי "ההסכם החדש מהווה בשורה גדולה וחשובה לעובדים. גם בימים של טלטלות עזות שאנו חווים בענף התקשורת הצלחנו לשמור על היציבות התעסוקתית והתנאים של אלפי עובדים".

רווחה ועלייה בשכר

ההסכם ממשיך את ההסכמים שהושגו בחברה בשנת 2016, תוך שמירה על ביטחונם התעסוקתי של העובדים, זכויותיהם הסוציאליות והפנסיוניות ותוך שימת דגש על סעיפים חברתיים וצמצום פערים.

ההסכם מתייחס גם להשתתפות העובדים ברווחי החברה ומסדיר את מענקי השיתוף ברווחים לשנים 2019-2021. בהסכם נקבע עוד כי הצדדים ידונו לקראת סוף השנה במנגנון תוספות השכר לשנים 2020 ו-2021, מתוך שאיפה להיטיב את התנאים ככל שמצב החברה יאפשר זאת, לטובת העובדים ולטובת איתנותה הפיננסית של פרטנר.

מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי (צילום: משה שי/פלאש90)

כחלק מההסכם ייקלטו כ-20 עובדי קבלן בפרטנר להעסקה ישירה, תוך הכרה בוותק שצברו עד כה בחברה לטובת זכאות לזכויות שונות ואף לצורך מתן קביעות. בנוסף, בהסכם נקבע כי תוקם קרן אליה יופרשו מדי שנה 70 אלף שקל לטובת סיוע לעובדים נזקקים, שתופעל בשיתוף בין ההנהלה והוועד. סעיף חברתי נוסף בהסכם קובע כי שעות התנדבות של העובדים בפעילות למען הקהילה אשר תיערך מטעם פרטנר ובארגונה (למעט סייגים) תהיינה בשכר מלא.

ההסכם החדש כולל גם תקציב לפעילויות רווחה ושימורן כפי שהיה נהוג בשנים האחרונות. לצד זאת הוא משמר את מעטפת התנאים כפי שנקבעו במסגרת ההסכם הקודם, בהם תוספת יום בחירה וערבי חג על חשבון החברה, השתתפות בתשלום קייטנות בחודשי הקיץ, חידוש תקציב קרן מלגות, ערך יום הבראה בסך 500 שקל, קצבת ביגוד שנתית, קרן השתלמות לעובדים שהשלימו שלוש שנות ותק בחברה עם שיעור הפרשה מקסימלי מטעם המעסיק והשתתפות בתשלומי גני ילדים.

בר-דוד: "בדרך של הידברות ושיתוף פעולה ניתן להגיע להסכמות"

יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי ארנון בר-דוד: "ההסתדרות ופרטנר שוב מוכיחות כי בדרך של הידברות ושיתוף פעולה ניתן להגיע להסכמות מהן כל הצדדים יוצאים נשכרים. מבלי לערער את יציבות החברה בתקופה רגישה נוכח אתגרי השוק, ותוך הקפדה על איזונים נדרשים ושמירת חוסנה של פרטנר, אנו חותמים היום על הסכם המאפשר את המשך שיפור תנאי העובדים וחיזוק ביטחונם התעסוקתי, תוך שהוא מביא בחשבון גם את ביצועי החברה ומתגמל את עובדיה בהתאם"

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי מסר: "ההסכם שנחתם היום הוא הסכם של פרטנרים לדרך. זהו הסכם של עובדים ששותפים גם לאתגרים ולתנאי השוק הקשים וגם לפירות ההצלחה. ההסכם הזה שם בבסיס פעילותה של פרטנר את האחריות לרווחת העובדים ולביטחון התעסוקתי שלהם. כבר 13 שנים ברציפות שפרטנר מדורגת כמקום העבודה שהכי טוב לעבוד בו מבין חברות הסלולר, ובשנה האחרונה אף מבין כלל חברות התקשורת בישראל, ואין לי ספק שנמשיך להיות מקום עבודה שהעובדים גאים ושמחים לעבוד בו גם בשנים הבאות".

קרן אופק, יו"ר וועד עובדי פרטנר . צילום יח"צ

יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר, וההייטק, יקי חלוצי: "ארגון העובדים מודע לתקופה המאתגרת שעוברת על הענף ומעוניין שחברת פרטנר תצליח לצאת מחוזקת מהתקופה הזו. ברור לנו שאיתנותה הפיננסית של החברה ואופק ההתפתחות שלה היא גם הערובה הטובה ביותר לביטחון תעסוקתי וכלכלי לעובדים. לפי כך נרתמנו להסכם שקושר בתקופה זו בין הצלחת החברה ותגמול העובדים. פגשתי ועד עובדים והנהלה שאוהבים את החברה שלהם ומגלים אחריות לטובת עובדיה".

סמנכ"ל משאבי אנוש ומנהל בפרטנר, עינת רום בירכה: "אני שמחה שהשלמנו היום את חידושו של ההסכם הקיבוצי בהמשך לדיונים אינטנסיביים בהם כל צד, על אף פערים בעמדות, היה שותף לתחושת האחריות ולצורך להגיע להסכם שמאזן בין צרכי העובד לצרכי החברה. הסכם זה שומר על התנאים המיטיבים של עובדי פרטנר, ומאפשר לחברה לעודד מצוינות ולתגמל על הישגים. יצרנו לאורך השנים ובשיתוף עם הוועד, סביבת עבודה שמעודדת מצוינות והגינות, בה המנהלים והעובדים ביחד, הופכים את החברה למובילה ופורצת דרך בחדשנות, במוצרים ובשירות".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website