הסכם קיבוצי חדש לעובדי טבע כפר סבא

ועד עובדי מפעל טבע בכפר סבא, ההסתדרות וההנהלה חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי חדש, המסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-1,200 העובדים עד לסוף 2019.

בראש ההסכמות בין הצדדים נקבע כי יוארך עד לסוף 2019 תוקף ההסכם הקיבוצי הקודם שהונהג במפעל, לרבות כל זכויות העובדים ותנאי שכרם והעסקתם. לצד זאת, נקבע כי החל ממשכורת מרץ שתשולם בתחילת אפריל – ועד לסוף השנה – ייהנו כלל העובדים מתוספת שכר חודשית אחידה בגובה 2.2%. בנוסף לכך הוסכם כי במשכורת מרץ הקרוב יקבלו העובדים בונוס בגין שנת 2018. עוד הוסדר, בין היתר, נושא תשלום תוספת הכוננות וקריאות מיוחדות, והובטח כי תקציב הרווחה המוקדש לפעילויות עובדים לא ייפגע ויישאר כפי שהיה עד חתימת ההסכם.

חתימת הסכם קיבוצי חדש ל-1,200 עובדי מפעל טבע כפר סבא (באדיבות דוברות ההסתדרות)

"אני מברך את עובדי טבע, את חברי הוועד ואת כל המעורבים במו"מ מהאיגוד המקצועי ומהמרחב, על חתימת הסכם אשר יבטיח שמירה על זכויות העובדים בד בבד עם המשך החיזוק והשיקום של טבע", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן.

יו"ר ההסתדרות במרחב השרון, יוחנן נתנזון בירך גם הוא על חתימת ההסכם והוסיף כי הוא "גאה היום יותר מתמיד בעובדי טבע, על הנחישות, ההקרבה והדוגמה האישית שקיבלו על עצמם כדי להבטיח את המשך פעילות המפעל לטובת כל הצדדים".

יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, הרצל יאקה מסר כי "במהלך המו"מ הבנו עד כמה נדרשת התחשבות ההסתדרות במצבה של טבע על מנת לחזקה ולשמור על עובדיה. כולי תקווה שבעתיד נשוב לשולחן הדיונים לטובת המשך שיפור תנאי ההעסקה בחברה".

מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו הוסיף כי "ההסכם דואג לשקט כלכלי ותעסוקתי לעובדי טבע בכפר סבא לתקופה הקרובה, תוך הקפדה על שמירת זכויותיהם. הפגנת האחריות של כל השותפים למו"מ אפשרו להשלים אותו ולהגיע לעמק השווה מתוך מטרה אחת והיא המשך הצלחת המפעל ושמירה עליו".

אלירן קוזליק יו"ר ועד טבע בכפר סבא (התמונה באדיבות המצולם).

יו"ר הוועד, אלירן קוזליק אמר כי "אני שמח שהגענו להבנות ולסיום הסכסוך ללא צורך בצעדים ארגוניים. שוב הוכחנו שתוך הידברות אפשר להתגבר על הפערים. אני קורא כעת לכולם, מנהלים ועובדים, לאחד כוחות ולפעול ביחד על מנת לעמוד ביעדים שמוצבים בפנינו על מנת שביחד נצעיד את אתר כפר-סבא לעתיד טוב יותר".

החתימה על ההסכם נערכה במעמד מובילי המו"מ: יו"ר ההסתדרות במרחב השרון יוחנן נתנזון, יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, מ"מ יו"ר האיגוד אליעזר בלו, יו"ר ההסתדרות בסניף כפר סבא-הוד השרון שאול דור, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב עו"ד שחר יחזקאל וחברי ועד טבע כפר סבא בראשות אלירן קוזליק. המו"מ לווה משפטית מצד ההסתדרות על ידי עו"ד ורד ויץ מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי ועו"ד יעל שילוני ממשרד שילוני ושות’ שייצגה את הוועד.

כזכור, לפני כשבוע חתמה ההסתדרות על הסכם קיבוצי המבטיח את זכויותיהם של עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה על רקע מכירתו לבעלים חדשים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website