הסכם קיבוצי חדש ל-1,800 נהגי “דן” יבטיח זכויותיהם מול הרוכש החדש

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות בראשות אבי אדרי והנהלת חברת האוטובוסים "דן" חתמו היום (חמישי) על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-1,800 נהגי החברה ומבטיח את השמירה על זכויותיהם עם כניסתו של המשקיע החדש שרכש חלק מהחברה. ההסכם מבטיח למעשה כי כל ההסכמים הקיבוציים הקיימים בחברה ימשיכו לחול עם כניסת המשקיע החדש, והוא יהא חייב לכבדם וליישמם. במקביל, נקבע כי תוקף ההסכם הקיבוצי הקיים יוארך בשנה אחת עד לתום שנת 2023.

בנוסף, ההסכם מביא לשדרוג משמעותי בתנאי הרווחה והבריאות של הנהגים, שעושים, לדברי מנסחיו, "לילות כימים בעבודה מאומצת לרווחת ציבור הנוסעים ושלומם". ההסכם מביא לשדרוג סעיפי ביטוחי הבריאות של העובדים וקובע כי ההנהלה תסבסד עבור העובדים את עלות הביטוחים כמעט במלואה. לצד זאת הוסכם כי החברה תגדיל בכל שנה עד לסוף 2023 את הסכום אותו היא מקדישה לטובת פעילויות רווחה לעובדים בכחצי מיליון שקל, בדגש על ארגון ימי עיון וסמינרים.

הסכם קיבוצי בחברת האוטובוסים "דן". (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מסר במעמד החתימה על ההסכם כי "ההסתדרות תמשיך לדאוג לנהגי האוטובוסים, הן בתחבורה הציבורית והן בתחבורה הפרטית. נמשיך לשים דגש בעיקר סביב בריאותם ומנוחתם של הנהגים שעושים עבודה קשה ומאומצת ודואגים להסיע את הציבור הישראלי בבטחה יום יום שעה שעה".

מנכ"ל דן, עופר זילביגר, הוסיף כי "חברת דן שפעלה מאז ומתמיד לכבד ולשמר את מעמד הנהגים בחברה, תפעל להמשיך לתמוך ולכבד את הסכם העבודה הקיבוצי של סקטור הנהגים בחברה".

יו"ר ועד עובדי דן, יוסי קפילוטו, אמר כי הוא מברך על כך שאחרי מו"מ ישיר והוגן בין ועד העובדים בליווי ההסתדרות לבין הנהלת דן, הושג להסכם יוצא מן הכלל שיבטיח את זכויות הנהגים. "אנו מצפים להמשך הדרך ושמירה על יחסי העבודה הטובים בדן גם עם הבעלים החדשים". בחתימת ההסכם נכח גם מחזיק התיק באיגוד עובדי התחבורה, דורון עזרא, ויתר חברי ועד העובדים.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website