הסכם קיבוצי חדש ל-800 עובדי שטראוס מים: תוספת שכר והטבת תנאים

הסכם קיבוצי חדש שתוקפו לארבע שנים נחתם בין ההסתדרות, הנהלת חברת שטראוס מים וועד העובדים. כ-800 עובדי החברה יהנו מהעלאות שכר בין 10.3% ל-12.8% שיחולקו בפעימות בתקופת ההסכם. העובדים יקבלו גם בונוס בהתאם לעמידת החברה ביעדיה השנתיים. כמו כן, יוגדלו מענקי הביגוד, האש"ל והקייטנות, יוגדלו ההפקדות לקרן ההשתלמות של העובדים, יוגדל תקציב הרווחה ויצטמצמו פערי השכר בין העובדים.

מנכ"ל שטראוס מים ישראל, יניב שיראזי, ציין: "עובד מרוצה ושמח זה עובד שבא לעבודה עם רצון לעבוד ומוטיבציה להביא את החברה להישגים". מנכ"ל שטראוס מים העולמי, רונן זוהר: "אני גאה ומברך על הדרך בה נעשה ההסכם. לא פחות מהתוצאה חשובה הדרך. זה אומר משהו על מי שאנחנו ושאנחנו יודעים לשבת ולדבר".

"יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, בירך על חתימת ההסכם וממלא מקומו, אליעזר בלו אמר: "ההסכם עליו חתמנו בעיצומו של משבר הקורונה, מהווה הישג גדול לציבור עובדי שטראוס מים ולחברה עצמה. זה לא מובן מאליו שחברה תפתח בימים כאלה את כיסה ותשלם לעובדיה תוספות משמעותיות, וזה מעיד יותר מכל על הבנתה את חשיבות ההון האנושי שלה". יו"ר ההסתדרות במרחב גבעתיים ויישובי בקעת אונו, עופר חתוכה, הביע את הערכתו לכך שהנהלת שטראוס מים לא הוציאה עובדים לחל"ת בתקופת הקורונה והמשיכה לנהל את המו"מ הקיבוצי גם בתקופה זו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר וועד העובדים מרקי מערבי: "לנגד עינינו ראינו את טובת העובד וביטחונו התעסוקתי בד בבד עם המשך צמיחת החברה".

שטראוס מים מקבוצת שטראוס מייצרת מערכות לטיהור, קירור, חימום וסינון מים, תחת המותג תמי 4 עם מעל לחצי מיליון לקוחות בישראל. החברה ממוקמת בישראל באור יהודה ולה מפעלים גם בסין ובאנגליה. עובדי החברה בישראל התאגדו בפברואר 2014, והסכם קיבוצי ראשון בחברה נחתם ביולי 2015.

את המו"מ על ההסכם ליוו גם אביב שניר ואומרי זינגר מאגף הכלכלה, עו"ד לילך קפלן ממרחב גבעתיים ויישובי בקעת אונו, עו"ד הילה גבר מהלשכה המשפטית וחברי הוועד: רונה בן משה, שלומי פרץ, מאור מאיר, משה סידי, ניר גיל ונירן גלאור.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website