הסכם קיבוצי ל-100 עובדי מפעל אפקון העוסקים בייצור והתקנת ארונות חשמל

הסכם קיבוצי חדש נחתם בין ההסתדרות, הנהלת חברת אפקון התקנות ושירותים וועד העובדים. מדובר בהסכם לשלוש שנים הכולל את 100 העובדים המועסקים ביחידת הייצור במפעל בבאר שבע, העוסק בייצור והתקנה של ארונות חשמל.

בין עיקרי ההסכם נכללים תוספות שכר בכל שנה בגובה של 4% בשכר הנמוך ו-2.5% בשכר הגבוה ותוספות ותק. כמו כן יקבלו עובדים בעלי וותק של חמש שנים ומעלה (מרבית העובדים) קרן השתלמות: 5% חלק המעביד ו-2.5% חלק העובד. הוסכם על מתן הפרשות סוציאליות בגין הפרמיה, ועל מענק חתימה בגובה של 850 שקל לעובדים בעלי ותק של חצי שנה ומעלה.

"מדובר בהסכם מתחדש בתקופה לא פשוטה מבחינה כלכלית למפעל" מסר יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף. "צריך לזכור שמפעל אפקון בבאר שבע הוא היחיד בארץ שמייצר לוחות חשמל לתעשייה והוא בתחרות עזה עם ייבוא מסיבי מסין. למרות זאת, הצליחו ועד העובדים וההסתדרות להגיע להסכם טוב עם תוספות שכר והטבות משמעותיות, מתוך ראייה אופטימית לגבי העתיד".

מזכיר האיגוד המקצועי במרחב הנגב, נורברט בוקובזה, הוסיף: "לאחר משא ומתן ארוך בן תשעה חודשים, הגענו להסכם טוב שמשפר לעובדים בצורה משמעותית את התנאים והשכר. אני גאה בהסכם ורוצה להודות לחברי ועד העובדים בראשותה של אתי רמתי, על שיתוף הפעולה, הסבלנות והסובלנות. תודה ענקית ליועץ המשפטי שלנו, עו"ד גיא בלס".

יו"ר ועד העובדים, אתי רמתי, מסרה: "אני רוצה להודות לנורברט בוקובזה, מזכיר האיגוד המקצועי במרחב, ולגיא בלס היועץ המשפטי, על התמיכה לאורך כל הדרך ועל כך שהצליחו להביא לעובדים שלנו הסכם טוב".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website