הסתדרות המורים הכריזה סכסוך עבודה: “אם לא יהיו חיסונים, לא יהיו לימודים”

הסתדרות המורים הכריזה הבוקר על סכסוך עבודה ומאיימת בצעדים ארגוניים ושביתות, במחאה על כך שעובדי ההוראה טרם חוסנו כנגד הקורונה. בהסתדרות המורים דורשים לחסן את עובדי ההוראה שחפצים בכך. המשמעות היא שבתום ימי הצינון של סכסוך העבודה, עד ה-12 בינואר, תוכל הסתדרות המורים להשבית את הלימודים, לרבות את מערך הלמידה מרחוק.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה עם הכרזת סכסוך העבודה כי "לא ייתכן שעובדי ההוראה מקריבים את עצמם בשעה שכלל אזרחי ישראל נמצאים בסגר והמדינה לא תדאג להגנה שלהם מבחינה בריאותית. אין שום סיבה לא לחסן את עובדי ההוראה".

ההודעה מגיעה לאחר שבן דויד פנתה לשר הבריאות, יולי אדלשטיין ולמנכ"ל המשרד, חזי לוי, בדרישה לתת קדימות לעובדי ההוראה בקבלת החיסון. גם שר החינוך יואב גלנט פנה למשרד הבריאות בדרישה לקדימות לעובדי ההוראה. אמש (שבת) הודיע אדלשטיין כי הנחה את המנכ"ל לוי לבחון מתן קדימות לעובדי ההוראה, בכפוף להחלטת ועדת התעדופים לחיסונים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בן דויד אמרה כי הסתדרות המורים לא תהסס ותנקוט צעדים אופרטיביים. "אם הבעיה לא תיפתר אנחנו לא נהסס וננקוט בצעדים ארגוניים, לרבות עיצומים ושביתה. אם אין חיסונים – לא יהיו לימודים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website