העו”סיות הפגינו מול האוצר: “המשבר הבריאותי של הקורונה פחת, אך המשבר החברתי רק בתחילת הדרך”

עובדות סוציאליות מחו הבוקר (ראשון) מול משרד האוצר בירושלים על קריסת שירותי הרווחה, העומסים הכבדים בעקבות הקורונה ומגיפת האלימות כלפיהן. המוחות חילקו לעובדי המשרד חומרי הסברה ודרשו להיכנס למשא ומתן מיידי על תנאי השכר וההעסקה שלהן.

בפלאייר שחילקו, ועליו 1000 תמונות של עובדות סוציאליות, מוחות העו״סיות כנגד מה שהן מגדירות כתפיסת ה״יהיה בסדר״ של משרד האוצר: ״לא ייתכן שאנחנו חוששות לשלומנו במקום העבודה שלנו, והמדינה שותקת. אם לא ניכנס למשא ומתן מלא על תנאי השכר וההעסקה שלנו – לא יהיה בסדר!״

הפלייר שחילקו העו"סיות לעובדי משרד האוצר ועליו תמונות של 100 עובדות ועובדים (קרדיט: איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים)

"כשעובדת סוציאלית מטפלת ב-300 משפחות – לא יהיה בסדר! כשאלף משרות של עובדות סוציאליות לא מאוישות – לא יהיה בסדר! כשלאף אחד לא אכפת מהאלימות נגד עובדות סוציאליות – לא יהיה בסדר! כשהשרותים החברתיים קורסים – לא יהיה בסדר! כשהשכר של העו"סים נמוך – לא יהיה בסדר!"
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד נכתב כי ״לפני מספר שבועות הושבעה ממשלה חדשה, המשבר הבריאותי של הקורונה פחת, אך המשבר החברתי רק בתחילת הדרך. דווקא עכשיו, בתוך חוסר הוודאות, אנחנו דורשים שהשרותים החברתיים והעובדות והעובדים הסוציאליים יעמדו בראש סדר היום.

״אם יקוצצו התקציבים בשרותים החברתיים – לא יהיה בסדר! משבר הקורונה הוכיח אחת ולתמיד את נחיצות השרותים החברתיים בכל התחומים, ונחיצות העו"סים בפרט. המגפה החברתית רק בתחילת הדרך ודרושה השקעה נרחבת כדי למנוע את הקריסה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website