העשירייה של לפיד: 4 נשים, מאיר כהן, עפר שלח ואורנה ברביבאי בראש

לצלילי ארץ חדשה שלמה ארצי, הבלדה על יואל משה סלומון, ושברים של חיים של עידן רייכל, התכנסו הערב יותר מ-500 תומכי יש עתיד במרכז הכנסים בשפיים, לאירוע חשיפת רשימת המועמדים. האירוע הוא הפגנת כוח חגיגית, המצדיקה את המוניטין של יש עתיד כמכונה ארגונית משומנת. ביציע הקדמי מצטופפים נרגשים בני המשפחות של המועמדים, בעוד מאחור יושבים שאר תומכי המפלגה, וברקע חבורת מתופפים שקראה בקצב "באנו לשנות" ושרה שירי עידוד למועמדים.

‏עוד טרם החל האירוע, התפרסה הרשימה אותה יציג לפיד: במקום השנים ניצב מאיר כהן, ‏אחריו עפר שלח, ואז אורנה ברביבאי, יעל גרמן, קארין אלהרר, יואל רזבוזוב, אלעזר שטרן, מיקי לוי, פנינה תמנו שאטה, רם בן ברק, וסוגר את הרשימה יואב סגלוביץ.

צריך מאוד להתאמץ כדי לשמוע ביקורת מרומזת על שיטת המינויים במפלגה, שמתחילה ומסתיימת אצל היו"ר יאיר לפיד, כשאחד המקורבים לרשימה אומר שיש לשיטה יתרונות וחסרונות, ושמי שמתחבר למפלגה בוחר מראש לקבל אותה.

מעבר להקראת שמות חברי הרשימה וסדר שיבוצם, צפוי יאיר לפיד לשאת נאום, שלדברי חברת הכנסת קרין אלהרר צפוי לכלול אמירות משמעותיות. לשאלה על הסיכויים שנותרו לחבירה עם חוסן לישראל בראשות בני גנץ מגיבה אלהרר במבע פנים של חוסר אמון. מצד שני, היא מגלה עניין רב במגעים בין גנץ לאורלי לוי אבקסיס ומפלגתה גשר, שאם יבשילו יסתמו סופית את ההיתכנות לריצה משותפת של גנץ ולפיד, בגלל מגבלות החוק.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website