הפגיעה בכלכלה האמריקאית בעקבות משבר הקורונה תורגש עד לשנת 2030 | קהילות המיעוטים נפגעו יותר

מכון המחקר של הקונגרס האמריקאי: הפגיעה בכלכלה האמריקאית בעקבות משבר הקורונה תורגש עד לשנת 2030, ותתבטא בפגיעה מצטברת של 8 טריליון דולר עד לשנה זו, כך דווח בוושינגטון פוסט. ההצעה המונחת על שולחנו של הקונגרס האמריקאי בימים אלו הוא להוסיף 3 טריליון דולר נוספים לתמרוץ הכלכלה, שיהפכו את היקף הסיוע ל-5.2 טריליון דולרים. עם זאת, שתי המפלגות ממשיכות להיאבק על הרכב חבילת הסיוע.

מיעוטים בארה"ב סובלים משיעור אבטלה גבוה בהרבה

על רקע ההפגנות בארה"ב פירסם מכון המחקר האמריקאי CEPR נתונים חדשים המראים פגיעה גבוהה בהרבה בקהילות מיעוטים כתוצאה ממשבר הקורונה, כך דיווח הניו יורק טיימס. על פי המחקר, פחות ממחצית מהאמריקאים השחורים בגיל העבודה מועסקים היום, והעובדה שמשקי בית שחורים זוכים בממוצע להכנסה הנמוכה ביותר מבין כל קבוצות האוכלוסייה הופכת את הקהילות השחורות בארה"ב לפגיעות הרבה יותר לנזקי הקורונה.

עובדי פייסבוק נגד טראמפ

עובדי פייסבוק, כולל עובדים מדרגים בכירים, מוחים נגד החלטת החברה להשאיר פוסט הכולל צילום של ציוץ של הנשיא טראמפ בנושא ההפגנות האחרונות ללא צינזור, כך פורסם בגרדיאן. העובדים מוחים על כך שעל אף ההסתה לאלימות שבה ובניגוד לחברת טוויטר, פייסבוק איננה מצנזרת את ההתבטאות ומאפשרת לקוראים גישה חופשית אליו ללא אזהרה. עובדים בכירים בחברה התבטאו בפומבי נגד ההחלטה, ובימים האחרונים התקיימו מספר שביתות זמניות בנושא. הציוץ המדובר כולל התייחסות להפגנות שבה נאמר "כשהביזה מתחילה היריות מתחילות", והוא פורש כהסתה לאלימות נגד המפגינים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website