הפגנה במלונית קורונה: “רוצים להשתחרר היום, יש לי בת שנמצאת לבד בבית”

אנשים ששבו מחו"ל והוכנסו לבידוד במלון קורונה "קראון פלזה" בירושלים, פתחו הבוקר (שלישי) במחאה כנגד נציגי משרד הבריאות וצוות המלון. בסרטון שצולם, אישה שחזרה מחו"ל והוכנסה לבידוד מפנה טענות לנציגי משרד הבריאות וצוות המלון: "אנחנו רוצים להשתחרר הביתה כבר היום, יש לי בת יחידה בבית שנמצאת לבד".

אישה נוספת טענה: "אנחנו מדברים עם משרד הבריאות, שלחנו 200 טפסים מהרגע שהגענו. איפה הטפסים שאנחנו שולחים כל יום? מגיעים לנו זכויות אנחנו בני אדם. למה אתם זורקים אותנו לחדרים ולא שומעים אותנו?".  אישה אחרת סיפרה שנפצעה ברגל ולא קבלה טיפול.

ארי אגר, שהגיע למלונית לאחר שנחת ביום שבת מלוס אנג’לס מספר ל-‘דבר’: "כשהגעתי למלון ידעתי שזה לא יהיה סיטואציה טובה, אבל זה ברמה אחרת ממה שציפיתי. בפעם הראשונה בחיים אני מרגיש כאילו שאני בכלא – אוכל שכמעט בלתי אכיל, רמקולים מצלצלים כל שעה עם אותה הודעה שאסור לצאת מהחדרים או שנקבל דוחות".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אנשים פה מבקשים שישחררו אותם עכשיו ושהממשלה חזרה בה מהמדיניות הקודמת (של הבידוד במלונית). הם אומרים שאנשים שמגיעים היום לשדה מורשים ללכת ישירות הביתה בעוד מי שבמלונית עדיין תקוע בעיר שרובם לא גרים בה אפילו".

שקיות אשפה וכביסה במלונית בידוד, במלון "קראון פלזה" בירושלים (צילום: ארי אגר)

"השירות למבודדים הוא נורא, עם שעות מוגדרות לארוחות שהן כל כך גרועות שרוב הנוכחים מזמינים אוכל מבחוץ ועל פי הדיווחים מגיעים גם למעל 100 ש"ח ליום כשהם שם כי הממשלה מכריחה אותם". מוסיף אגר.

כזכור, שרי קבינט הקורונה אישרו בשבוע את חובת בידוד במלוניות לכלל הנכנסים לישראל החל מיום רביעי שעבר בעקבות זיהוי ‘המוטציה הבריטית’ של הנגיף הקורונה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website