הפגנות סוערות במדינה בה זוכו שוטרים שהואשמו בהרג פרמדיקית שחורה | 2 שוטרים נורו

שעות ספורות לאחר שחבר המושבעים בקנטאקי זיכה שניים מתוך שלושת השוטרים מהעיר לואיסוויל שהואשמו באחריות למותה של הפרמדיקית בריאונה טיילור, שנורתה למוות בביתה בחודש מרץ השנה, יצאו מפגינים זועמים לרחובות. שני שוטרים נורו ונפצעו במהלך אירועי הזעם.

מפקד משטרת לואיסוויל, רוברט שרודר, אמר כי חשוד בירי בשוטרים נעצר אך לא סיפק פרטים לגבי זהותו ולגבי שאלת השתתפותו בהפגנות. לדבריו, שני השוטרים צפויים להחלים ואחד מהם עובר ניתוח כעת. על-פי שרודר, השוטרים נורו בעת שחקרו דיווח על ירי בצומת בה היתה התקהלות גדולה של מפגינים.

כתב של סוכנות הידיעות AP דיווח כי מספר יריות אכן נשמעו בשעה שמפגינים ניסו להתחמק ממחסומים משטרתיים והתקדמו בסמטה צדדית שעה שהשוטרים יורים עליהם אמצעים לפיזור הפגנות. לדברי הכתב, המפגינים כיסו את אזניהם ונסו לכל עבר שעה ששוטרים עם רובים שעטו אל האזור, מגובים על-ידי כלי רכב משוריינים שחסמו את הגישות לאזור.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

האלימות פרצה לאחר שהתובעים טענו כי הפעלת הכוח של שניים מתוך השוטרים הייתה מוצדקת שכן נקלעו לחילופי אש עם בן-זוגה של טיילור, שלטענתו חשב שמדובר בפורצים. חבר המושבעים הרשיע כאמור רק אחד מהשוטרים המעורבים, באשמה שלסיכון מיותר בשל יריות שביצע לעבר דירה שכנה.

ה-FBI עדיין חוקר הפרות אפשריות של נהלים בפריצה שהתקיימה לביתה של טיילור,כשהשוטרים לבושים בבגדים אזרחיים ולטענתו של בן-זוגה של טיילור, כמו גם שכנים של בני הזוג, התפרצו מבלי להודיע. הסמים, שלטענת השוטרים היו העילה לפריצה, לא נמצאו בדירה.

גז מדמיע בהפגנות בעקבות רצח ג’ורג’ פלויד ע"י שוטר, דייטון אוהיו, מאי 2020 (צילום: shutterstock).

הזיכוי והמהומות שבעקבותיו מצטרפים לשורת אירועי אלימות והרג שנויים במחלוקת של אזרחים שחורים בידי שוטרים בארה"ב, אירועים המלבים את הזעם הציבורי והמתח במדינה הנמצא ממילא ברמה גבוהה לקראת הבחירות הטעונות לנשיאות שצפויות להתקיים בנובמבר הקרוב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website