הפד’ דוחה תשלומי משכנתאות | זמביה במו”מ עם הנושים | בבריטניה דורשים להיטיב עם עובדי קבלן

זמביה מנסה להיחלץ מפשיטת רגל

זמביה החלה משא ומתן עם נושיה על תנאי החזרת חוב בסך של 11 מיליארד דולר בעקבות משבר הקורונה, כך דווח בפייננשל טיימס. זמביה היא היצואנית השנייה בגודלה בעולם של נחושת, וצניחת המחירים בעקבות משבר הקורונה הביאה לירידה בהכנסות המדינה ולפגיעה בצמיחה הכלכלית.

בין נושיה הם קרנות גידור אמריקאיות ואירופיות ובנקים סיניים, איתם היא תצטרך לנהל את המשא ומתן על פריסת החזר החוב. בזמביה חיים כ-17 מיליון בני אדם והתוצר השנתי שלה עומד על כ-70 מיליארד דולר. (לשם השוואה התוצר של ישראל עומד על 370 מיליארד דולר).

גמישות בתשלומי המשכנתאות בארצות הברית

הבנק הפדרלי של ארה"ב החליט לאפשר לבנקים גמישות גדולה יותר בדחיית תשלומי משכנתה כדי למנוע גל של פשיטות רגל מצד עסקים שלא יכולים לעמוד בתשלומים בעקבות משבר הקורונה, כך דווח ב-NPR. הפד הקל על הפיקוח על החזר המשכנתאות, מה שיאפשר לבנקים להעניק תקופות חסד לבעלי נכסים, שיוכלו בתורם לאפשר לעסקים סגורים לדחות את תשלומי שכר הדירה לתקופה שאחרי הסגר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מכוני מחקר ואיגודים בבריטניה קוראים לשנות תנאי העסקה של עובדי קבלן חיוניים

מכוני מחקר ואיגודים בבריטניה קוראים לשנות את תנאי העסקתם של עובדים חיוניים שמועסקים בקבלנות, להעלות את שכרם ולהעסיק אותם ישירות, כך דווח בפייננשל טיימס. תומכי השינוי טוענים שמעבר להכרת התודה המגיעה לעובדים אלו, מדובר במהלך שיאפשר לדאוג להמשך התקין של שירותים חיוניים גם במשברים בעתיד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website