הפרקליטות שוקלת לבטל את הסכם עד המדינה עם מיקי גנור

פרקליטת מחוז ת"א הודיעה היום (חמישי) לסנגוריו של עד המדינה מיקי גנור כי הם שוקלים לבטל את הסכם עד המדינה אתו, וזאת בעקבות בקשתו של גנור לחזור בו מחלקים מהעדות. היום ידון בית המשפט המחוזי בלוד בערר שהגיש גנור נגד ההחלטה להאריך את מעצרו ב-5 ימים.

מהפרקליטות נמסר כי בטרם תתקבל החלטה סופית, יתאפשר לסנגורים להשמיע טיעוניהם בעניין עד ליום רביעי הבא.

"יובהר, כי צעד זה בא בעקבות הודעת הסנגורים כי מר גנור מבקש לחזור בו מדברים שמסר במשטרה במסגרת ההסכם" נמסר מהפרקליטות, "ובהמשך לדברים שאכן מסר ביומיים האחרונים במסגרת חקירותיו במשטרה, אשר סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם.

"בכך הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו והצהרותיו על פי ההסכם, ולפיכך רשאית המדינה לבטל את ההסכם על כל התחייבויותיה בו. בנסיבות אלה, כאמור, נשקל ביטול ההסכם, על כל המשמעויות הנגזרות מכך".

"תיק 3000" עוסק בחשדות לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות נוספות, שבוצעו במסגרת רשת של מערכות יחסים שכללה עובדי ציבור, גורמים עסקיים ונושאי משרה בכירים, אשר התנהלו על פי החשד בין השנים 2017-2009, במטרה לקדם אינטרסים עסקיים הנוגעים ברכש צוללות וכלי שיט עבור מדינת ישראל מאת התאגיד הגרמני "טיסנקרופ", וזאת לצד קידום אינטרסים עסקיים נוספים.

בנובמבר האחרון המשטרה סיימה את חקירת הפרשה, והעבירה לפרקליטות את הפרשה, יחד עם עמדתה כי נמצאה תשתית ראייתית לקיום עבירות על ידי שישה חשודים מרכזיים: אבריאל בר יוסף, שי ברוש, אליעזר מרום, דוד שומרון, אליעזר זנדברג, ודוד שרן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website