הצהרת תובע בחשד לרצח אימאן מוחמד, בת 26 מעכו, הוגשה נגד בן זוגה

הצהרת תובע הוגשה היום (רביעי) בחשד לרצח אימאן מוחמד, נגד בן זוגה – מוחמד לבאבידי, תושב עכו בן 37. לבאבידי חשוד ברצח בת זוגו, וכתב אישום צפוי להיות מוגש נגדו בשבוע הקרוב.

אימאן אחמד בת ה-26, נמצאה ללא רוח חיים בביתה בעכו לפני כחודש, כשעל גופה פצעי דקירה. גורמי הרפואה שהגיעו למקום הגדירו את מצבה תחילה כאנוש, וניסו להחיות אותה, אך נאלצו לקבוע את מותה. כאשר כוחות משטרה הגיעו למקום, הם איתרו אותה ללא רוח חיים ובן זוגה שהיה במקום נעצר על-ידי השוטרים.

זירת רצח בעכו, 11 בדצמבר 2018 (דוברות המשטרה)

תחילה, הכחיש לבאבידי את מעורבותו ברצח, ואף סיפק לחוקרים אליבי שהתבסס על היותו במקום אחר בעת הרצח. רק בהמשך החקירה, הודה כי רצח את בת זוגו, כאשר הרקע והמניע נותרו תחת צו אסור פרסום, לפי החלטת בית משפט.

חקירת האירוע כללה תשאול עדים רבים, הפעלת אמצעים טכנולוגיים ובדיקות מז"פ של ראיות שנתפסו בזירה, ביניהן – שקית ובתוכה סכין ובגדים מגואלים בדם. בסופה, הצליחה המשטרה לקשור את לבאבידי לרצח.

הצהרת התובע הוגשה היום על-ידי פרקליטות חיפה בבית המשפט השלום חיפה, ומעצרו של לבאבידי הוארך עד ליום שני הקרוב, אז יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

נשים מוחות נגד אלימות כלפי נשים לקראת שביתת נשים. 2 בדצמבר 2018 (צילום: מרים אלטשר/פלאש90)

רציחתה של אימאן התרחשה בסמוך לגל מחאה ארצי כנגד רצח נשים ואלימות נגד נשים, והציתה מחדש את קיומן של מספר מחאות והשבתות בבתי ספר שונים. מיד לאחר הרצח, הודיע ארגון המורים העל יסודיים כי ישבית את הלימודים ל-25 דקות, כאות מחאה על אוזלת היד של הממשלה במיגור תופעת רצח נשים. הסתדרות המורים הודיעה כי תעביר מערכי חינוך לכיתות א’-ד’ ולכיתות ה’-ט’ בנושא.

שנת 2018 הסתיימה עם מספר שיא של 26 מקרים בהן נשים נרצחו כשהחשד הוא שהרקע לרצח הוא מגדרי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website