הצהרת תובע הוגשה נגד החשוד ברצח לפני 26 שנים

הצהרת תובע הוגשה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים כנגד ולרי סקוביץ, החשוד ברצח ורדית בקרקנוט לפני 26 שנים ביער אשתאול הסמוך לירושלים. בנוסף, הוארך מעצרו של סקוביץ עד ליום ראשון הקרוב, כאשר כתב אישום נגד סקוביץ אמור להיות מוגש בימים הקרובים.

כזכור, סקוביץ בן ה-64, נעצר כשהוא מתגורר בהוסטל של משרד הרווחה בירושלים. סקוביץ עלה ארצה מבלארוס, אליה חזר לאחר שנים ספורות, עד שלפני כשנה חזר שוב לישראל. לדברי עורך דינו, עו"ד מיכל עירוני, סקוביץ סובל מבעיות רפואיות רבות ויש חשש שהוא סובל גם מלקות קוגניטיבית.

רציחתה של בקרקנוט נותרה בלתי מפוענחת מאז שהתרחשה בשנת 1993. במהלך החודשים האחרונים ביצעה המשטרה מגוון פעולות חקירה סמויות לאור פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים הנמצאים מזה מספר שנים בידי משטרת ישראל, ובעקבות הצלבתם יחד עם ראיות וממצאים שאותרו בשנת 1993 בזירת הרצח, נרשמה פריצת דרך משמעותית בתיק החקירה שהובילה לאיתור זהותו של החשוד ברצח.

חוקרי המשטרה כאמור איתרו ועצרו את החשוד ולרי סקוביץ’. במהלך חקירתו של החשוד שלוותה ע"י הפרקליטות, נאספו ראיות הקושרות אותו לביצוע העבירות המיוחסות לו בשנת 1993.

היום, הובא בפני בית משפט השלום בירושלים, שם הוגשה נגדו הצהרת תובע בגין העבירות המיוחסות לו, בהן רצח ועבירות מין. מעצרו הוארך עד יום ראשון.

עורכי הדין מיכאל עירוני ואנה בריל שמייצגים את ולרי סקוביץ מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו כי "מר סקוביץ הוא אדם מבוגר שסובל מבעיות בריאותיות רבות. מאז מעצרו הוא טוען בתוקף לחפותו ומכחיש את כל החשדות. במהלך חקירתו הוא שיתף פעולה עם החוקרים ומסר  גרסה. לאחר שיוגש כתב אישום ונקבל את חומרי החקירה נבחן את המשך צעדינו המשפטיים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website